powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela Zwykła - 25.11.2018r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
  1. Dzisiejsze Święto Chrystusa Króla jest patronalnym Świętem Akcji Katolickiej. Akcja Katolicka jest formacją ludzi świeckich, którzy pragną być odpowiedzialni nie tylko za swoją rodzinę, ale również za parafie, Ojczyznę i Kościół. Osoby, które byłyby zainteresowane taka działalnością nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnoty.
  2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, oprócz wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków nr 2 przy Alei Niepodległości oraz 44 i 44A przy ul. Słowackiego. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  3. Od najbliższego czwartku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie o 17.45 zapraszamy do wspólnej modlitwy. W związku z tym Apostolstwo Dobrej Śmierci i Wspólnota Krwi Chrystusa swoje adoracje rozpoczynają o 17.00, a w przyszłą niedzielę różaniec w intencji uzależnionych będzie o 17.15.
  4. W najbliższą sobotę na Mszy Świętej o godz. 18.00 zastanie poświecony wieniec adwentowy.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Przez 4 kolejne niedziele będą odprawiane Msze Święte Roratnie o godz. 7.30, zaś w czwartki i soboty o godz. 18.00.
  6. Za tydzień w pierwszą niedzielę adwentu przyjedzie do nas przedstawiciel Trzeciego Zakonu św. Pawła, który tradycyjnie już będzie rozprowadzał Ewangeliarze na rok 2019. Jest to doskonała okazja poznawania codziennych tekstów ewangelii, które dodatkowo opatrzone są komentarzem. Dla osób wierzących jest to również doskonały prezent.
  7. W imieniu obdarowanych dziękujemy za torby Samarytanki, możemy je zostawiać przy bocznych ołtarzach. Za okazane serce i wsparcie Bóg zapłać !
  8. Pan organista z opłatkami w tym tygodniu odwiedzi rodziny według następującego porządku: Dziś od godz. 14.00 Oliszki, od godz. 19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 4A, 6B i C, Poniedziałek od godz. 15.00 Nowosiółki i kol. Porosły, od 18.30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 6, Wtorek od godz. 15.00 ul. Szpitalna, od godz.16.00 ul. Klonowa i Świerkowa, od godz.19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8, Środa od godz. 16.00 ul. Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, od godz. 17.00 ul. Sienkiewicza 44 i blok przy ul. Słonecznej, Czwartek od godz.15.00 ul. Ogrodowa, Piątek od godz. 15.00 ul. Kościuszki, Piłsudskiego, Baczyńskiego i Osiedle Jana Pawła II, Sobota od 9.00 kol. Żółtki, Dzikie i kol. Dzikie, od godz.15.00 ul.3-go maja, Chabrowa, Rumiankowa, Konwaliowa. Niedziela za tydzień od godz.14.00 ul. Mickiewicza i ul. Karpińskiego, od godz.19.00 Powstania Styczniowego blok nr 8A i B. Pamiętajmy, że składane przy tej okoliczności ofiary są formą wynagrodzenia pana organisty za całoroczną pracę w naszej parafii. Opłatki można także nabyć w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl