powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

31 Niedziela Zwykła - 4.11.2018r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Pakistanie

  1. Informujemy, że w związku z pracami prowadzonymi na Rynku 11 listopada przez pół roku parafia użyczała nieodpłatnie przejazdu przez teren prywatny podwórka przed plebanią. Było do dość uciążliwe, bowiem przejeżdżało tamtędy dziesiątki aut, nie tylko osobowych i to o różnych porach. Obecnie, kiedy trasa publiczna na rynku jest drożna droga przez podwórko parafialne zostaje zamknięta. Będzie ona czynna tylko w niedzielę i święta, by umożliwić swobodny wyjazd i wyjazd z parkingu na błoniach Jana Pawła II.
  2. Kolejna ważna informacja dotyczy parkingu. Teren na błoniach Jana Pawła II jest parkingiem parafialnym, który jest udostępniany nieodpłatnie dla pracowników i interesantów Urzędu Miasta i Gminy w Choroszczy. W niedzielę i święta jest on otwierany i zamykany jest przez pracowników parafii, natomiast dni powszednie mają to czynić osoby wyznaczone z Urzędu Miasta. Jednocześnie miasto odpowiada za odśnieżanie udostępnionego parkingu i dbanie o czystość tego terenu. Taka umowa została podpisana przez naszą parafię z Urzędem Miasta i Gminy w Choroszczy za kadencji poprzedniego burmistrza i jest ważna do odwołania.
  3. Przyjmujemy jeszcze ofiary na wypominki - nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane do wtorku o godz. 17.15 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana Msza Święta z nieszporami żałobnymi.
  4. Również w środę o godz. 18.00 rozpoczyna się w Bazylice Metropolitarnej w Białymstoku Nowenna Opieki N.M.P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasz parafia została zaproszona na przyszłą środę 14 listopada. W miarę możliwości postarajmy się dotrzeć.
  5. Zachęcamy do udziału w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Życie niesie tak wiele trosk i kłopotów, warto je zanieść do Jezusa. Również we czwartek o godz. 17.00 odbędzie się w klasztorze spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium.
  6. W przyszłą niedzielę 11 listopada, obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 9.30 odprawiona będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, władze miejskie i poczty sztandarowe szkół i instytucji na czele z Radą Parafialną. Po Eucharystii zostaną złożenie kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości. Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy do remizy OSP w Choroszczy na tradycyjny juz Wieczór Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. Śpiewać każdy może, czyli spotkanie pełne radosnego śpiewana. W związku z Świętem Niepodległości w całej Polsce organizowana jest akcja Niech flaga zawiśnie także w Twoim oknie! Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag na swoich domach. Więcej imprez niepodległościowych na plakatach i stronie Centrum Kultury.
  7. Z racji Święta Niepodległości spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII SP zostaje przełożone na niedzielę 18 listopada.
  8. Natomiast w przyszła niedziele po Mszy Świętej godz. 12.15 odbędzie się spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Na tym spotkaniu będą poświecone książeczki do nabożeństwa.
  9. Serdecznie zapraszamy do zaszczytnej służby przy ołtarzu kandydatów na ministrantów. Wszelkie informacje u ks. Kamila.
  10. W związku z dniem solidarności z kościołem prześladowanym w Pakistanie, woluntariusze Rycerstwa Niepokalanej zbierają przed kościołem ofiary z do puszek na ten cel.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl