powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświecenia Naszego Kościoła - 28. 10. 2018r.

Dlatego na ścianach obok ołtarzu zapalone są dwie świece zwane zacheuszkami. Nasz kościół został konsekrowany przed 248 laty.
 1. Dziś przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety ewangelizacyjnej. Natomiast godz.. 17.15 KŻR mają wspólną modlitwę różańcową i wymianę tajemnic.
 2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców Zastawia I, II i III. Zachęcamy do wpisywania intencji.
 3. We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym, ale nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.15. Tego dnia najważniejszą Eucharystią jest ta o godz.11.00, bowiem po niej odbywa się procesja na cmentarz grzebalny ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. W ten czwartek nie ma całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Święta na cmentarzu za wszystkich zmarłych o godz. 11.00 Po zakończeniu procesji kapłani będą święcić nowe nagrobki. Pozostałe Msze Św. o godz. 7.00 i 9.30. Natomiast o godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w ciągu minionych 559 lat w naszej parafii.
 5. Tradycyjnie w dniach wzmożonego odwiedzania cmentarza odbywać się będzie na cmentarzy kwesta na odnowienie naszej nekropoli. Dzięki niej dokonano bardzo wiele. Gratulujemy szlachetnej inicjatywy naszej Rady Parafialnej i Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość.
 6. Ostrzegamy przed pojawiającą się w szkołach i przedszkolach niemądrą zabawą w Halloween, która nie ma nic wspólnego z kulturą chrześcijańską, bowiem jest zwyczajem pogańskim. Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy są niezgodne z nauką Kościoła. Pamiętajmy, iż polską tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich nam osób i modlitwa za ich dusze. Zewnętrznym wyrazem naszej pamięci jest zapalane na grobach zniczy, oraz ustawiane kwiatów.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. Grono Przyjaciół Seminarium zaprasza do modlitwy na Koronce do Miłosierdzia Bożego o dobre i święte powołania w najbliższy czwartek o godz. 17.30
 9. Pan Ryszard Zajkowski zamieszkały obok cmentarza na czas wzmożonego ruchu przy naszej nekropolii udostępnia nieodpłatnie swe podwórko dzięki temu zyskujemy hektar powierzchni do parkowania.
 10. Dziś przed kościołem można nabyć u młodzieży kalendarze parafialne.
 11. W kancelarii przyjmujemy kartki z wspominkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od najbliższej soboty do wtorku o godz. 17.15

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl