powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła - 14.10.2018 r.

  1. Z radością informujemy, że jest już czynna wentylacja naw bocznych naszego kościoła. Natomiast do końca października planowane jest zakończenie prac na wieży związanych z montazem instalacji grzewczej i ociepleniem pomieszczenia nad organami, aby uniknąć skraplania wody i wychładzania świątyni.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o osobach, które na różnych etapach życia dbały o nasz wszechstronny rozwój. Natomiast jutro zapraszamy wszystkich nauczycieli na różaniec o godz.17.30 oraz Mszę Świętą w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców. Różaniec Święty poprowadzą i oprawę liturgii przygotują nauczyciele z naszego miasta. Natomiast po Mszy świętej zapraszamy na symboliczną kawę i herbatę na plebanię.
  3. Na wtorkową Msza Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie rodziny zamieszkałe przy ul. Ogrodowej. Przypominamy o wpisywaniu intencji.
  4. We czwartek przypada Święto Św. Łukasza patrona służby zdrowia. W naszym kościele polecamy Bogu Służbę Zdrowia na różańcu, o godz. 17.30, zaś dziś o godz. 14.00 w kaplicy szpitalnej i kaplicy Domu Pomocy Społecznej zostaną odprawione Msze Święte w intencji pracowników służby zdrowia. Św. Łukasz jest także patronem naszego pana organisty Łukasza, Olechno, który tak ofiarnie posługuje w naszej wspólnocie. Ogarnijmy go w tym dniu szczególną pamięcią i modlitwą.
  5. Ponieważ zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy w najbliższą sobotę na godz.9.00 do pracy przy porządkowaniu cmentarza. Prosimy o zabranie pił motorowych, siekier i sekatorów, by usunąć odrastające drzewa i krzewy, przydadzą się również ciągniki z przyczepami. Praca nie będzie długa, ani skomplikowana. Niech każda miejscowość wydeleguje 2 przedstawicieli. Odpowiedzialni za zorganizowanie osób są członkowie Rady Parafialnej oraz sołtysi poszczególnych miejscowości.
  6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium. Dzień skupienia odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00. W programie przewidziana jest wspólna Eucharystia, nabożeństwo różańcowe, konferencja duchowa oraz obiad.
  7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już kartki z wypominkami. Kartki są do pobrania przy bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od 3 do 6 listopada o godz. 17.15 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
  8. Dziś w całej Polsce, przy kościołach, zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia W miarę naszych możliwości dołączmy do tego dzieła swoją cząstkę, wspierając darem materialnym uzdolnioną młodzież, pochodzącą z rodzin dotkniętych ubóstwem i bezrobociem. Przed kościołem ofiary na ten cel będzie zbierała Akcja Katolicka.
  9. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzała kalendarz parafialny na rok 2019. Serdecznie zapraszamy do nabycia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl