powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła - 30.09.2018r.

 1. Bardzo ważne informacja dotycząca naszego cmentarza. Śmierć człowieka jest dramatycznym momentem, który ukazuje, że każdy jest równy przed Bogiem. Nie można się od niej wykupić bogactwem czy znajomościami. Dlatego na naszym nowym cmentarzu osoby są chowane w kolejności odchodzenia z tego świata. Niestety niektórzy chcą i w tym miejscu przechytrzyć bliźnich. Tłumacząc w naiwny sposób ze musza być chowani na początku nowej alejki, bo w dalszej odległości od parkingu ich dzieci nie będą odwiedzać. Dlatego przy wcześniejszym wykupieniu miejsca należy w ciągu tygodnia zgłaszać się do administracji cmentarza, by ustalić miejsce grobu. Jednocześnie bardzo prosimy by zadbać o to miejsce najlepiej wznosząc nagrobek, lub przynamniej wykaszać wyrastające chwasty. W przeciwnym wypadku, aby uniknąć bałaganu będziemy zmuszeni wstrzymać wcześniejszą rezerwację miejsc na cmentarzu grzebalnym.
 2. Dziś przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety ewangelizacyjnej.
 3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach Szkoły Lektora. W pierwszym wykładzie uczestniczyło 70 osób i ich odbiór był bardzo dobry, bowiem uzyskali wiele interesujących wiadomości. Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w pierwszych zajęciach można zacząć spotkania od dziś, zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.
 4. Jutro wkraczamy w miesiąc październik, poświecony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we czwartki o godz. 17,30, młodzieżowe w dni powszednie o 18, 45, oraz tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
 5. W poniedziałek zapraszamy na Msze Świętą o rozwój życia duchowego w parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oprawę liturgiczna tworzą członkowie KŻR. Natomiast dziś o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa wszystkich członków KŻR.
 6. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ulicy szkolnej i Rynku 11- tego listopada. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
 7. We wtorek obchodzimy wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, warto pamiętać o tych duchach niebieskich, które się nami stale opiekują. Tego dnia szczególnie dziękujmy im za szczególną troskę o nasze zbawienie. Natomiast w piątek obchodzimy wspomnienie świętej siostry Faustyny. Ponieważ posiadamy relikwie św. Faustyny, będzie wiec można otrzymać osobiste błogosławieństwo.
 8. Grono Przyjaciół Seminarium zaprasza na spotkanie we czwartek o godz. 17.00 do klasztoru.
 9. Również we czwartek zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone ze Mszą Św. z racji na I czwartek. Zaś w piątek do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca. Jeśli zacznie się je obchodzić w październiku to dziewiąty piątek wypadnie przed wakacjami w czerwcu. Zachęcamy, by rodzice z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej obeszły razem I piątki. Jest to również doskonałe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Bardzo prosimy o dostarczanie do kancelarii parafialnej do najbliższego czwartku adresów osób, które pragną dołączyć do chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca.
 11. W piątek rozpoczynają się Rekolekcje Eucharystyczne dawniej zwane Nabożeństwem 40 godzinnym, prowadzi je ks. prałat Dariusz Mateuszuk. Bardzo prosimy, by na Mszę Świętą Szkolne o godz. 8,15 i 11.00 nie przychodziły osoby dorosłe, prócz oczywiście nauczycieli i wychowawców. Msze Święte dla dorosłych będą odprawiane o godz. 9.30, 12,15 i 18.00. Rekolekcje to doskonała okazja do spowiedzi, bowiem przyjedzie wielu kapłanów i jest to I piątek miesiąca. Tradycyjnie w Uroczystość Matki Bożej Różańcowej, czyli w niedzielę obchodzimy modlitewnie wokół ołtarza głównego polecając Matce Bożej swoje sprawy. Szczegółowy program rekolekcji jest umieszczony w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 12,15 biskup Henryk Ciereszko z okazji wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu, odprawi Mszę świętą polową na błoniach Jana Pawła II w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom zwierząt. Zapraszamy dzieci i dorosłych ze swoimi zwierzątkami oraz tradycyjnie hodowców koni, ułanów i miłośników gołębi.
 13. W przyszłą niedzielę w ambulansie zaparkowanym przy centrum Kultury będzie można oddawać krew. Zachęcamy wszystkich do tego daru miłosierdzia.
 14. W przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej można obejrzeć zdjęcia z wyjazdu do 6 kościołów naszej archidiecezji.
 15. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Parafialną.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl