powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela Zwykła 23.09.2018r.

Odpust św. Kandyda męczennika
Kaznodzieją jest ks. dr Jarosław Grzegorczyk
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Białostockiej Kurii Metropolitalnej
Pamiętajmy, że jest to okazją do zdobycia odpustu zupełnego.
  1. Dziś o godz. 16.00 w naszym kościele rozpoczynają się zachęca w ramach Szkoły Lektora. Pierwszy wykład poprowadzi ks. dr Wojciech Michniewicz wykładowca Pisma Świętego. Godzinne spotkania będą odbywały się przez pięć kolejnych niedziel. Zajęcia prowadzą specjaliści z rożnych dziedzin. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej propozycji. Za Kurs Lektora odpowiada ks. Sebastian Sum.
  2. Widzimy już odnowiona prawą nawa naszego kościoła w najbliższym tygodniu zostanie oddana do użytku również nawa prawa. A prace przeniosą się na strych naw bocznych i wieżę kościoła, będą tam montowane kanały wentylacyjne świątyni.
  3. W tym tygodniu odbędą się dwie Msze św. Patronalne. W poniedziałek o godz. 18.00 mieszkańcy ulicy Branickiego będą polecać się Bogu za pośrednictwem Świętego Ojca Pio, zaś w sobotę mieszkańcy zamieszkali przy ul. Lipowej i Szpitalnej będą prosić o opiekę sw. Michała Archanioła.
  4. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców domów prywatnych na osiedlu „Wichrowe Wzgórza”, czyli ulice: 3 maja, Chabrowa, Konwaliowej, Różana i Rumiankowa. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  5. Krąg Biblijny przy naszej parafii zaprasza wszystkie chętne osoby do pogłębiania swojej wiedzy o Piśmie Świętym spotkanie w najbliższą środę o godzinie 17.30
  6. Pan Jezus nie chce być sam, dlatego zaprasza, by odwiedzać Go we czwartki a On będzie obdarzać każdego wieloma łaskami.
  7. W piątek 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, już po raz kolejny organizowana jest ogólnoświatowa modlitwa: Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. Jednoczy się z nami i błogosławi w modlitwie papież Franciszek. W Choroszczy będą trzy miejsca modlitwy: przy krzyżu na placu Brodowicza, przy krzyżu na osiedlu Powstania Styczniowego oraz przy Rynku 11 listopada. Wybierzmy wiec punkt, do którego nam najbliżej, by o godz. 15.00 z koronką w ręku i błagać Miłosiernego Pana. Spis wszystkich miast, w których będzie odmawiana koronka na naszej stronie internetowej.
  8. Ponieważ wiele osób odchodzi z tego świata bez sakramentów, dlatego przypominamy rodzinom, że jest to bardzo poważne zaniedbanie duchowe. Wychodząc naprzeciw osobom chorym i w podeszłym wieku, staramy się objąć systematyczną opieką duszpasterską wszystkich obłożnie chorych naszej parafii, będziemy ich odwiedzać w każdy pierwszy piątek miesiąca, od października do czerwca. Wówczas każdy będzie mógł obejść dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Prosimy o dostarczanie do kancelarii adresów osób, które jeszcze nie są odwiedzane przez kapłanów a pragną korzystać z tej posługi.
  9. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie w kościele rodziców i młodzieży klas 6, 7, 8 i 3 gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl