powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

24 Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii ojca Walerego, redemptorystę posługującego na Białorusi, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał przed kościołem ofiary.
  1. Z przyczyn technologicznych, czyli zbyt krótkiego okresu, by wyschły tynki nie udało się pomalować nawy prawej. Nastąpi to w tym tygodniu, jednocześnie będzie odnawiana druga nawa. Mamy wiec okazje przekonać się praktycznie jak wyglądał nasz kościół przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, bowiem był wówczas świątynią jednonawową.
  2. Jurto 17 września 79 rocznica agresji sowieckiej na naszą Ojczyznę, modlimy się o błogosławieństwo Boże dla Polski i o pokój na świecie.
  3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, zaś w piątek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  4. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul Piaskowej i Kościukowskiej. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji, bowiem jest to Msza święta składkowa.
  5. Zapraszamy do nawiedzania naszego kościoła we czwartki, kiedy to Pan Jezus w sposób szczególny czeka na nas przez cały dzień i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11,28
  6. W sobotę o godz. 8.30 z parkingu na błoniach Jana Pawła II wyruszy pielgrzymka autokarowa do Sokółki i pięciu kolejnych parafii naszej diecezji.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust Św. Kandyda. Kaznodzieją będzie ks. dr Jarosław Grzegorczyk dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Białostockiej Kurii Metropolitalnej.
  8. Wychodząc naprzeciw zaangażowaniu wielu parafian w publiczne czytanie Pisma Świętego w trakcie liturgii, pragniemy przeprowadzić w naszej parafii Kurs Lektora. Spotkania będą odbywały się przez pięć kolejnych niedziel, poczynając od przyszłej w godzinach od 16.00 do 17.00. Aby nie brakło miejsca, będą one w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zajęcia prowadzą wykładowcy z rożnych dziedzin, będą również zajęcia z emisji głosu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej propozycji. Za szkolę lektora w naszej parafii odpowiada ks. Sebastian Sum.
  9. W tym roku zgodnie z zaleceniami episkopatu Polski przygotowaniem do sakramentu bierzmowania zostają objęci uczniowie klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej oraz trzecie gimnazjum. Spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów tych klas, na którym zostanie przedstawiony program formacji na rok szkolny 2018/2019, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Wszystkich pragnących przyjąć Sakrament bierzmowania serdecznie zapraszamy. Obecność rodziców i uczniów obowiązkowa.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl