powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

23 Niedziela Zwykła - 9.09.2018r.

Dzisiejsze ofiary z tacy w całej naszej archidiecezji przeznaczone są na odbudowę spalonej plebani w Białowieży.
 1. Bardzo prosimy by dziś po Mszy Świętej odebrać z kuchni kosze oraz tace poszczególnych delegacji ze święta dziękczynienia.
 2. Dziś w Kaplicy Dominikańskiej będą przyjmowanie zapisy na ciekawy jednodniowy objazd kolejnych 6 kościołów nasze archidiecezji. Wyjedziemy w sobotę 22 września o godz. 8.30 z parkingu na Błoniach JPII. W tym roku przypada 10 - ta rocznica cudu eucharystycznego w Sokółce. Dlatego najpierw udajemy się w to szczególne miejsce, by o godz. 10.00 uczestniczyć we Mszy świętej w kościele św. Antoniego, następnie nawiedzimy pozostałe świątynie Sokółki tj. kościół Bożego Ciała i Wniebowzięcia NMP. Następnie udamy się do świątyń w Rozedrance, Janowszczyźnie, oraz Lipinie. Tam będzie tradycyjnie ognisko, trzeba wiec zabrać kiełbaski, by je własnoręcznie upiec. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 30zł.
 3. Także dziś o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rozpoczynające formację wszystkich ministrantów. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do tego zaszczytnego grona. Kandydatów po pierwszej komunii świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne po Mszy o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy wykonaniu wentylacji naw bocznych naszego kościoła. Najpierw będzie remontowa nawa po stronie lewej. W stropie zostaną wykonane dwa otwory wentylacyjne, usunie się pęknięcia sklepienia i plamy po pleśni a następnie wszystko odmaluje. W kolejnym tygodniu przystąpi się do remontu nawy prawej.
 5. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ul Mickiewicza.
 6. Zapraszamy do nawiedzania naszego kościoła we czwartki, kiedy to Pan Jezus w sposób szczególny czeka na nas przez cały dzień i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11,28
 7. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.
 8. W tym roku przypada 10 - ta rocznica powstania Strażników Eucharystii. Dlatego w sobotę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta dziękczynna z udziałem rodzin Strażników, a następnie radosne świętowanie na Błoniach Jana Pawła II.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 zostaną poświecone plecaki i przybory szkolne uczniów pierwszych klas i wszystkich zainteresowanych dzieci.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie uczniów klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do uroczystości I Komunii Świętej.
 11. Wszystkich pragnących dołączyć do wspólnoty oazowej naszej parafii zapraszamy na spotkania w piątki po Mszy Świętej wieczornej.
 12. Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii oraz Ruch Rodzin Nazaretańskich zapraszają małżeństwa oraz osoby zainteresowane pogłębianiem życia duchowego na spotkania formacyjne. Spotkania RRN odbywają się we czwartki – grupa starsza i piątki osoby młodsze. Zaś zainteresowani Kręgami Rodzin niech zgłaszają się do ks. Andrzeja.
 13. Pan Łukasz, nasz organista, ogłasza nabór do Chóru Parafialnego, którego próby odbywają się we wtorki o godz. 19.00, do Chórku Dziecięcego, który ma swoje spotkania we czwartki o 16.30 i do Scholi Gregoriańskiej Świętego Dominika. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z panem organistą. Schola młodzieżowa zaprasza wszystkich chętnych, którzy pragną śpiewem chwalić Pana i uświetniać nasze uroczystości do swojego grona. Spotkania są w każdy piątek o godz. 17.00, minimalny próg wieku to 7 klasa SP.
 14. Wychodząc naprzeciw zaangażowaniu wielu parafian w publiczne czytanie Pisma świętego w trakcie liturgii, pragniemy w tym roku szkołę lektora. Inaczej można te 5 tygodniowe zajęcia nazwać Kursem Lektora. Spotkania będą odbywały się przez pięć kolejnych niedziel, poczynając od 23 września w godzinach od 16.00 do 17.00. Aby nie brakło miejsca, będą one w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Wykłady będą prowadzić specjaliści z różnych dziedzin. Pierwsze poprowadzi wykładowca Pisma Świętego, będą również zajęcia z emisji głosu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej propozycji. Za szkolę lektora w naszej parafii odpowiada ks. Sebastian Sum.
 15. Cieszymy się bardzo zaangażowaniem parafian w oprawę liturgiczną eucharystii w formie czytań, modlitwy wiernych i procesji z darami. Zachęcamy by również w dni powszednie podczas porannych Mszy Świętych poszczególne rodziny zamawiające swe intencje zachodziły wcześniej do zakrystii, by przygotować oprawę liturgiczną. Będzie to bardzo budujące, kiedy najbliżsi czynie przygotują liturgię za swych zmarłych, bądź żyjących.
 16. Poszukujemy wolontariuszy Szlachetnej Paczki, by zmienić życie ubogich rodzin, ludzi niepełnosprawnych i samotnych. Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki, trzeba mieć minimum 16 lat oraz wejść na stronę www.superw.pl i zarejestrować się wybierając rejon Choroszcz lub poprzez naszego funpage'a na facebook'u-Szlachetna Paczka rejon Choroszcz. Zachęcamy do podjęcia tej szlachetnej inicjatywy.
 17. Ks. Sebastian zaprasza wolontariuszy Parafialnej Caritas, jak również wszystkie osoby, które chciałyby do niej należeć i służyć swoją pomocą potrzebującym, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 10 września po wieczornej Mszy św. w Kaplicy Dominikańskiej.
 18. Wszystkie osoby potrzebujące darmowych ubrań, zapraszamy do Stacji Caritas w Choroszczy przy Al. Niepodległości 1 d (jest to szary, parterowy budynek przy wyjeździe do Żółtek) w każdy wtorek w godzinach od 16.00 do 17.30.
 19. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl