powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Zwykła - 2.09.2018r.

W dniu dzisiejszym ofiary z tacy przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
 1. Gratulujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie Parafialnego Święta Dziękczynienia. Nasz Piknik Parafialny nabrał charakteru dzieła miłosierdzia, świętując wspieraliśmy Caritas naszej archidiecezji w sumie za ciasto i napoje zebraliśmy 2606 zł. Była to piękna i podniosła uroczystość. Mogło to nastąpić dzięki zaangażowaniu wielu parafian. Z racji na deszczową aurę Piknik Parafialny z wszelkimi atrakcjami został przeniesiony na przyszły rok. Ks. Adam dyrektor Caritas do tego się zobowiązał. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy obejrzeć wiele zdjęć z tej uroczystości. Jednocześnie bardzo prosimy by już dziś bezpośrednio po Mszy Świętej odebrać z kuchni kosze oraz tace poszczególnych delegacji.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak w każdym dobrym dziele potrzebne jest Boże błogosławieństwo, dlatego serdecznie zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami na Msze Święte. Klasy 4 - 8 z oddziałami gimnazjalnymi mają Eucharystię o godz. 10.30. Natomiast Klasy 0 – 3 zapraszamy do kościoła na godzinę 9.30. Starajmy się rozpocząć ten rok z czystym sercem, korzystajmy z Sakramentu Pojednania.
 3. Jutro rozpoczynamy kolejny cykl comiesięcznych Mszy Świętych pierwszo - poniedziałkowych O rozwój życia duchowego w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Oprawę tej Eucharystii przygotowuje Rada Parafialna, która zamówiła w tym miesiącu Mszę Świętą. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
 4. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców domów prywatnych przy al. Niepodległości, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Szarych Szeregów i Sarosieka. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 5. 5. Również we wtorek po wieczornej Eucharystii zapraszamy do Kaplicy Dominikańskiej przedstawicieli wszystkich wspólnot i stowarzyszeń naszej parafii na spotkanie Rady Duszpasterskiej w związku wydarzeniami najbliższych miesięcy pracy formacyjnej. Obecność obowiązkowa.
 6. 6. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 do Kaplicy Dominikańskiej zapraszamy dzieci, które chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga w parafialnym chórku dziecięcego. Prosimy rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi i zachęcili je do tej posługi, jak również pomogli swoim pociechom dotrzeć w najbliższy czwartek na próbę.
 7. 7. Także we czwartek Grono Przyjaciół Seminarium zaprasza ks. Sebastian na spotkanie formacyjne o godz. 17.00 do klasztoru, zaś o godz. 17.30 odbędzie się modlitwa o święte powołania kapłańskie i zakonne, która zakończy całodzienną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.0O zostanie odprawiona Msza święta z Nieszporami Eucharystycznymi, tak będzie w każdy I czwartek miesiąca.
 8. 8. W najbliższy piątek zachęcamy do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca w ramach nabożeństwa wynagradzającego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kapłani spowiadają od godz. 17,30.
 9. 9. W najbliższy piątek swoją formację rozpoczyna Ruch Światło Życie. To wspólnota, która pomaga w pogłębianiu relacji z Panem Bogiem i budowaniu nowych więzi przyjaźni międzyludzkich. Msza Święta i spotkanie rozpoczynające rok formacyjny w najbliższy piątek 7 września godz. 18.00. Zapraszamy do dołączenia do tego radosnego grona. Dolna granica wieku to 4 klasa szkoły podstawowej.
 10. 10. Również w piątek o godz. 10.00 od pomnika Katyńskiego przy Filharmonii w Białymstoku rozpocznie się XVIII Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, zaś o 11.30 odbędzie Msza święta w kościele Ducha Świętego, zachęcamy do uczestnictwa.
 11. 11. W sobotę Święto Narodzenia NMP Mszy Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 poświecenie ziarna siewnego po każdej Mszy Świętej. Po wieczornej Eucharystii mieszkańcy Żółtek zabiorą wykonany przez nich bardzo piękny wieniec dożynkowy.
 12. 12. Także w sobotę o godz., 8.30 wyruszy z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka do Krypna. Trasa jest krótka, pogoda zapowiada się doskonała. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ze swoimi rodzinami. W ubiegłym roku pielgrzymowało ponad 450 osób. Wyruszamy z naszego kościoła. Dlatego proszę przybyć do świątyni po wcześniejszym zapisie i stąd po otrzymanym błogosławieństwie wyruszać na trasę. Za naszą grupę odpowiada ks. Kamil. W pielgrzymią drogę wyrusza także diakon Dominik i nasza siostra Dawida, dawniej zwana Eweliną, oraz kleryk Daniel. Uroczysta Msza Św. w Krypnie o godz. 18.00. Koszt zapisu ze znaczkiem 5zł. Są zamówione 2 autokary na powrót, koszt 10zł. Wyjazd autokarem na Mszę Św. wieczorną o godz. 16.00, koszt również 10zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do piątku.
 13. 13. W przyszłą niedzielę w Kaplicy Dominikańskiej będą przyjmowanie zapisy na ciekawy jednodniowy objazd kolejnych 6 kościołów nasze archidiecezji. Wyjedziemy w sobotę 22 września o godz. 8.30 z parkingu na Błoniach JPII. W tym roku przypada 10 - ta rocznica cudu eucharystycznego w Sokółce. Dlatego najpierw udajemy się w to szczególne miejsce, by o godz. 10.00 uczestniczyć we Mszy świętej w kościele św. Antoniego, następnie nawiedzimy pozostałe świątynie Sokółki tj. kościół Bożego Ciała i Wniebowzięcia NMP. Następnie udamy się do świątyń w Rozedrance, Janowszczyźnie, oraz Lipinie. Tam będzie tradycyjnie ognisko, trzeba wiec zabrać kiełbaski, by je własnoręcznie upiec. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 30zł.
 14. 14. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rozpoczynające formację wszystkich ministrantów. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do tego zaszczytnego grona. Kandydatów po pierwszej komunii świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
 15. 15. Ponieważ przed tygodniem padał deszcz, dlatego zostało jeszcze trochę ciekawych czasopism „Dobra nowina”. Znajdują się na stoliku za ławkami proszę je zabrać dla siebie lub swoich znajomych. Natomiast przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia”. Zaś w ambulansie na Błoniach Jana Pawła II wspomóc potrzebujących darem krwi.
 16. 16. Gmina Choroszcz przystępuje do realizacji Programu Pomoc Żywnościowa 2018. Jest to pomoc świadczona w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pierwsza dostawa artykułów spożywczych będzie w październiku. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl