powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela Zw. 26 08 2017r. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
Parafialne Święto Dziękczynienia

Dziś gościmy wśród nas ks. Adama Kozikowskiego dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej. Te piękne dzieło chcemy dziś wspierać. Witamy tez nowego naszego kapłana Kamila Przymierskiego znanego nam wcześniej, jako diakon Kamil.
 1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 odbędzie się Parafialne Święto Dziękczynienia za wszelkie łaski i Boże obdarowania. Jednocześnie w tym dniu chcemy wesprzeć Caritas Archidiecezji. Która jest organizacją charytatywną Kościoła katolickiego, jej misją jest niesienie skutecznej pomocy potrzebującym i ubogim, w sposób systematyczny i doraźny, duchowy i materialny. Z racji na dzisiejsza deszczowa aurę Piknik Parafialny z wszelkimi atrakcjami przenosimy na przyszły rok. Ks. Adam dyrektor Caritas do tego się zobowiązał. Natomiast zapaszmy wszystkich na ciasto, które zostało przygotowane przez parafian na te piękną imprezę, czesc bedzie mogla te wypieki spożyc z kawa lub hesrbatą pod zadaszeniam na błoniach inne osoby zachecamy, by nabyły to ciasto i poczestowały rodzinę w swiom domu. Bowiem dochód z zakupionych produktów spożywczych będzie wsparciem dzieł prowadzonych przez caritas.
 2. Osoby ktore z tych propozycji wsparcia Caritas nie chcą skorzystac, zachęcamy do złozenia ofiary materialnej na rzecz Caritas do puszek, z którymi stoją przed kościołem woluntariusze naszej parafii.
 3. Dziś o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej i na konferencję KŻR. Natomiast przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety ewangelizacyjnej.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 na Mszy świętej patronalnej rodziny zamieszkałe na terenie dawnych Nowosiółk a obecnie ul. Dzikiej, Łąkowej, Podleśnej, Warszawskiej i kol. Żółtki orędować będą u Boga za pośrednictwem Św. Moniki. Natomiast we wtorek mieszkańcy ulic: Ogrodowej, Szkolnej i Rynku 11 listopada będą polecać Panu Bogu swoje sprawy za wstawiennictwem Św. Augustyna.
 5. Pamiętajmy, że w każdy czwartek pobożne nawiedzenie kościoła, w którym czeka na nas Jezus Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Aby uzyskać tę łaskę niezbędna jest półgodzinna adoracja Jezusa Eucharystycznego, bądź odmówienie części różańca przed Najświętszym Sakramentem, czy też odprawieniem Drogi Krzyżowej (nie tylko w okresie Wielkiego Postu). Warto pamiętać jak wielki dar jest blisko nas, można by rzec w zasięgu ręki, warto tylko po niego sięgnąć w dowolny czwartek.
 6. W najbliższą sobotę przypada 1 września. Tego dnia przypada smutna 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Przyniosła ona Polsce utratę niepodległości i śmierć sześciu milionów obywateli. Z tego powodu Urząd Miejski, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu zapraszają na obchody miejskie tej tragicznej rocznicy, które odbędą się na Placu Brodowicza o godz. 11:00.
 7. W sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się Procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Również od następnej niedzieli wznawiamy po przerwie wakacyjnej Msze Święte szkolne dla dzieci o godz. 12.15 Przypominamy, że jest to specjalna Eucharystia dla najmłodszych, niech rodzice zatroszczą się o to by przyprowadzać na nią swe pociechy.
 9. Za tydzień w ambulansie na Błoniach JPII można będzie honorowo oddawać krew.
 10. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka do Krypna wyruszy wyjątkowo ósmego września. Trasa jest krótka, pogoda miejmy nadzieję dobra. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ze swoimi rodzinami. W ubiegłym roku pielgrzymowało ponad 450 osób. Wyruszamy z naszego kościoła o godz., 8.30. Dlatego proszę przybyć do świątyni po wcześniejszym zapisie i stąd po otrzymanym błogosławieństwie wyruszać na trasę. Za nasza grupę odpowiada ks. Kamil. W pielgrzymią drogę wyrusza także diakon Dominik i nasza siostra Dawida, dawniej zwana Eweliną, oraz kleryk Daniel. Uroczysta Msza Św. w Krypnie o godz. 18.00. Koszt zapisu ze znaczkiem 5zł. Są zamówione 2 autokary na powrót, koszt 10zł. Wyjazd autokarem na Mszę Św. wieczorną o godz. 16.00, koszt również 10zł. Zapisy w kancelarii parafialnej od dziś do piątku przed pielgrzymką.
 11. Czas biegnie nieubłaganie szybko i nie obejrzymy się, kiedy będą święta Bożego Narodzenia. Dlatego mamy wielka prośbę, może ktoś z parafian lub znajomych ma choinki, które możemy użyć do dekoracji kościoła. Wszelkie informacje na ten temat proszę kierować do kancelarii parafialnej. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
 12. Duszpasterz OHP oraz kadra Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku zwracają się z prośbą o pomoc w dotarciu do młodych ludzi w wieku 15-18 lat, potrzebujących wsparcia w zakresie nauki i zdobycia zawodu. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie proponuje młodzieży naukę w klasie III gimnazjum oraz klasie VII i VIII szkoły podstawowej, a także w szkole branżowej I stopnia. Ośrodek zapewnia bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie na czas nauki w internacie, comiesięczne wynagrodzenie za praktyki oraz całodobową opiekę i wsparcie wychowawcze. Szczegółowe informacje na stronie podlaska.ohp.pl.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl