powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

20 Niedziela Zwykła - 19.08.2018

 1. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców nowego osiedla Gaj. Przypominamy jednocześnie o wpisywaniu swych intencji aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
 2. W tym tygodniu trzy rejony naszej parafii będą obchodzić święto swego patrona. We czwartek mieszkańcy ul. 3-go Maja i domów prywatnych na osiedlu Wichrowe Wzgórza czyli: ul Rumiankowej , Chabrowej, Konwaliowej i Różanej czcić będą Św. Różę z Limy, której obraz wisi w nawie głównej. W piątek kolonia Kościuki i Szyszkowizna modlić się za pośrednictwem swej patronki św. Faustyny Kowalskiej. W sobotę mieszkańcy ulic Słonecznej i Sienkiewicza polecać się będą wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. Pan Jezus nie chce być sam, dlatego zaprasza, by odwiedzać Go we czwartki a On będzie obdarzać każdego morzem łask. Zaufaj Mu, a On cię poprowadzi
 4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Naszego Narodu. Ponieważ nie wszyscy mogli w tym roku udać się na Jasna Górę, warto wiec w tym dniu polecić się szczególnej opiece Matki Bożej.
 5. Również za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.00 obchodzić będziemy Parafialne Święto Dziękczynienia. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za opiekę i błogosławieństwo. Prosimy, by zwyczajem lat ubiegłych nie zabrakło delegacji z poszczególnych miejscowości. W naszej parafii funkcjonuje 36 rejonów duszpasterskich, które wybrały swych patronów. Niechże wiec każdy rejon przygotuje 3 osobowe reprezentacje z dowolnymi symbolicznymi darami. Delegacje 3 osobowe zapisują się na zapleczu kościoła, do godziny 10.30 aby ustali kolejność procesji z darami w czasie Eucharystii i zapowiedzieć poszczególne grupy. Symboliczne dary będą niesione w procesji na początku Eucharystii w porządku alfabetycznym.

  W tym roku zaprosiliśmy Caritas Archidiecezji Białostockiej. Kazania będzie głosił dyrektor Caritas.

  Po Mszy Święta zapraszamy wszystkich na VI Rodzinny Piknik Parafialny Odbędzie się on tradycyjnie na Błoniach Jana Pawła II. Jest to jedyna w roku okazja by wspólnie spotkać się na dłużej po Mszy Świętej i pobiesiadować. Panie dzięki temu mogą być zwolnione z przygotowywania obiadu a prócz tego wesprzemy Caritas. Niewątpliwa atrakcja będą liczne niespodzianki przygotowane w tym dniu. Dzieli temu dzieci będą miały wiałką atrakcję, zaś rodzice czas na konwersacje i spokojne wypicie kawy w gronie znajomych. Prosimy, by każdy rejon i wspólnota przygotowała dwa ciasta. Dochód z rozprowadzanych na festynie ciast, kawy, herbaty i kiełbasek z grila i tradycyjnej wojskowej grochówki będzie przekazany na wsparcie hospicjum. Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli i wspólnoty o dostarczenie ciast na ten piękny cel. W niedzielę od godz. 7.30 należy te wypieki dostarczyć do pomieszczenia pod klasztorem od strony Błoni tam przejmą je panie dbające o zastawienie stołów.

  Piknik tradycyjnie już organizuje Rada Parafialna, Kościół Domowy i Strażnicy Eucharystii wraz z żonami. Dlatego już dziś serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na ta piękną i radosną uroczystość.
 6. Informujemy, że tegoroczna 34. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie odbędzie się w sobotę 8 września. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 konferencja i różaniec KŻR.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl