powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.06.2018 r.

 1. W dniu dzisiejszym żegnamy w naszej wspólnocie ks. Łukasza Borowskiego, który po dwu latach ofiarnej, pełnej pasji posługi dekretem Abp Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego został skierowany na specjalistyczne studia do Szwajcarii. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Łukaszowi piękną kapłańską postawę, duszpasterskie zaangażowanie, szczególnie w opiece nad ministrantami i młodzieżą. Życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa przy realizacji kolejnych zadań. Niech Matka Boża królująca w głównym ołtarzu naszej parafii otacza Cię ks. Łukaszu płaszczem opieki. Jednocześnie zapewniamy o modlitwie i zawsze zapraszamy w odwiedziny.
 2. Informujemy, że do posługi w naszej parafii został skierowany neoprezbiter Ks. Kamil Przymierski, który znany nam jest z dwumiesięcznego wiosennego stażu.
 3. Serdecznie zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne z procesją, które odbywają się codziennie o godz.17.30
 4. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Zaczerlan z koloniami. Przypominamy o wpisywaniu intencji.
 5. W tym tygodniu będą dwie Msze Święte patronalne. We czwartek o godz. 19.00 mieszkańcy osiedla Gaj polecać się będą opiece św. Józefa. Natomiast sobotę o godzinie 18.00 o wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela będą prosić mieszkańcy ulic Białostockiej i Kościuszki. W tym dniu o godz. 7.00 i 18.00 będzie można uzyskać błogosławieństwo relikwiami św. Jana Chrzciciela.
 6. W najbliższą sobotę przypada Dzień Ojca, niech nasza wdzięczna miłość wyrazi się w gestach i modlitwie.
 7. Tradycyjnie na najbliższą niedzielę przeniesiony jest główny odpust naszej parafii Narodziny św. Jana Chrzciciela. W tym roku kazania rekolekcyjne wygłosi ks. prof. Józef Zabielski, dawny wikariusz naszej parafii. Po Mszy Świętej o godz. 9,30 odbędzie się Procesja Eucharystyczna. Tego dnia można będzie zdobyć odpust zupełny, warto skorzystać.
 8. 32. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia tego roku. Zapisy przyjmowane będą: od 24 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy katedrze białostockiej. Wszelkie szczegóły o pielgrzymkach pieszych do Częstochowy i do Ostrej Bramy w Wilnie, znajdują się na naszej stronie internetowej.
 9. Bezpośredni po dzisiejszej Mszy świętej wieczornej zapraszamy na kolejny koncerty Festiwalu Cameralis et Sacralis. Dziś wystąpi Rafał Sulima grający na organach i Paweł Misiukiewicz na trąbce.
 10. Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza seniorów do udziału w bezpłatnym projekcje którego celem jest szkolenie w zakresie korzystania z Internetu, obsługi poczty elektronicznej i rożnego rodzaju e- usług. Szczegółowe informacje w siedzibie Ośrodka.
 11. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne. Natomiast u ministrantów można nabyć kolejne numery czasopism religijnych: Miłujcie się i Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl