powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

9 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.06.2018r.

Dziś, imieniny naszego ks. proboszcza - Leszka, pamiętajmy w modlitwie.
 1. Kochani, w tym roku jest wyjątkowo ciepło, pogoda zachęca, by się pozbywać niepotrzebnych wierzchnich ubrań i chodzić wszędzie luźno i swobodnie ubranym tak, jak się chodzi na plażę czy na basen. Ale są miejsca szczególne w których taki strój nie przystoi.
  W wielu krajach turyści, którzy naruszają swoim ubiorem przyjęte normy, są przez strażników zatrzymywani przy drzwiach świątyń i w najlepszym wypadku wręczane są im peleryny, lub chusty do okrycia ciała.
  W kościele jesteśmy w obecności Kogoś bardzo wyjątkowego, bo samego Boga: Stwórcy i Pana, któremu przez odpowiedni, czysty i schludny ubiór oraz skromną postawę oddaje się cześć i szacunek. Wiemy, że ludzie kulturalni potrafią przychodzić na spektakle teatralne, operowe czy koncerty w garniturze i stroju galowym. Każdy inny strój jest odbierany jako wyraz braku odpowiedniej kultury, obyczaju, czy wychowania. Czasami dobrze jest porównać taką wizytę w kościele do spotkania z samym królem czy prezydentem. Na podobne spotkania nikt nie przyjdzie w klapkach plażowych, w krótkich spodenkach, nie mówiąc o wyzywających mini spódniczkach, odkrytych ramionach, czy głębokich dekoltach. Tym bardziej należy zachować szacunek wyrażony w odpowiednim ubiorze wobec potężnego i miłosiernego majestatu Boga. Pamiętamy, że dawniej każdy miał specjalny świąteczny strój przeznaczony tylko na niedzielną Msze świętą.
  Podsumowując: mężczyzn w kościele obowiązują długie spodnie - i to nie te od dresu - oraz koszule co najmniej z krótkim rękawem. Krótkie spodenki, szorty, czy też koszulki na ramiączkach są absolutnie niedopuszczalne. W przypadku kobiet - spódnice przynajmniej do kolan oraz zakryte ramiona. Głębokie dekolty i odkryte ramiona, podobnie jak wszelkiego rodzaju prześwitujące materiały - są naruszeniem dobrych obyczajów.
  Starajmy się tak postępować i zwracać uwagę bliźnim. Od dwóch lat w przedsionku kościoła wiszą plakaty, które o tym przypominają.
 2. Zapraszamy serdecznie codziennie o godz. 17.30 na piękne Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. We czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz ziół i kwiatów. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swymi pociechami.
 3. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego zamówiona przez Strażników Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i uroczystego błogosławieństwa.
 4. We wtorek na kolejną mszę świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Żółtek. Przypominamy o wpisywaniu intencji.
 5. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia o godz. 19.00 mieszkańcy Ruszczan świętują dzień swej patronki Św. Jadwigi.
 6. W sobotę zapraszamy na V Rodziną Pielgrzymka Rowerowa. Tegoroczna trasa wiedzie do sanktuarium świętego Antoniego w Niewodnicy, w obie strony nie więcej niż 20 km. Spotykamy się o godz. 9.00 przy naszym kościele. W Niewodnicy będzie odprawiona w intencji pielgrzymów Msza święta i otrzymamy błogosławieństwo relikwiami św. Antoniego na cztery dni przed słynnym odpustem. Dlatego postarajmy się być w stanie łaski. Następnie zatroszczymy się o swoje ciało, niech każdy z uczestników zaopatrzy się w prowiant i napoje. Z racji na odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie muszą jechać pod opieka dorosłych. Bardzo prosimy, by dorośli nałożyli kamizelki odblaskowe. Powrót przewidziany jest około godziny 13.30. Prosimy o zapisy w kancelarii, byśmy mogli odpowiednio zaplanować wyjazd. Zachęcamy do czynnego odpoczynku w dobrym towarzystwie. Oczywiście wyjazd jest uzależniony od bezdeszczowej pogody.
 7. Dziś po Mszy Świętej dziecięcej rozpocznie festyn z okazji Dnia Dziecka na Błoniach Jana Pawła II. Program festynu jest bardzo bogaty. Wypełnią go koncerty, spektakle, teatrzyki oraz występy przedszkolaków. Na błoniach zostaną ustawione dmuchane budowle, odbędzie się również prezentacja sprzętu Straży Pożarnej. Tradycyjnie już będzie można przejechać się ulicami naszego miasteczku Bajkową Ciuchcią. Bilety uprawniające do przejazdu będą rozdawać Strażnicy Eucharystii bezpośrednio po Mszy Świętej dla dzieci. Ale uwaga bilety mogą odbierać jednie dzieci i to po jednym bilecie na osobę.
 8. Centrum Kultury w Choroszczy informuje, że od czerwca do listopada w miejscowościach Łyski i Barszczewo będą otwarte dwa mini centra kultury. Animatorzy będą tam prowadzić zajęcia z malowania, fotografii i tworzenia ogrodów. W ramach projektu przewidziane są wyjazdy do kin, teatrów i muzeów. Udział we wszystkich zajęciach jest nieodpłatny. O spotkaniach będą informowały plakaty rozwieszone we wsiach. Zachęcamy do odwiedzania świetlic.
 9. Co roku przed wakacjami młodzież oazowa działająca przy naszej parafii organizuje zbiórkę ofiar na wsparcie dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wyjeżdżających na rekolekcje wakacyjne. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się taka kwesta.
 10. Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele bardzo serdecznie zapraszamy na pierwszy koncert w ramach III Festiwalu Cameralis et Sacralis.. Dzisiejszego wieczoru wystąpi Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Moniuszko.
 11. Przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety Dobre Nowiny. Również, tak jak w całej Polsce przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Natomiast w ambulansie na Błoniach JPII można honorowo oddawać krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl