powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 27 Maja 2018 r.

  1. Z radością informujemy, że po osiemdziesięciu latach w uroczystość Najświętszej Trójcy powróciły na wieżę naszego kościoła cztery zegary. Dopiero teraz można zauważyć, że tarcze zegarowe o średnicy półtora metra stanowią integralny i harmonijny element architektury świątyni.
  2. Od jutra zapraszamy dzieci na Biały Tydzień po I Komunii świętej i jednocześnie tradycyjnie nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą; o godz. 7.00, następnie uroczysta z procesją o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz.18.00. W tym roku pójdziemy za Panem Jezusem ulicami Mickiewicza i Białostocka w kierunku Sienkiewicz na Górę św. Jana, następnie wrócimy na teren przykościelny. Ołtarze przygotowują: I - mieszkańcy ul. Białostockiej przy posesji państwa Pogorzelskich /odpowiada ks. Łukasz/, II - przy kapliczce św. Jana Chrzciciela, rodzina państwa Lulewiczów /asystuje ks. Andrzej/, III – przy posesji państwa Perkowskich, pomagają sąsiedzi /opiekuje się ks. Sebastian/, IV na placu przy kościele Akcja Katolicka /asystuje ks. proboszcz./ Tła ołtarzowe odbieramy od jutra na plebanii. Postarajmy się posprzątać i udekorować trasę procesji. Zachęcamy wszystkich do podążania za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, tradycyjnie zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich szkół i instytucji. Starajmy się, aby wzdłuż trasy procesji były udekorowane poszczególne domy, bowiem jest to widoczne wszystkim świadectwo wiary, bądź braku wiary gospodarzy.
  4. Od piątku spotykamy się o godz. 17.30 na pięknych Nieszporach Eucharystycznych i procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę z racji oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie o godz. 17.30
  6. Również w następną niedzielę po Mszy Świętej dziecięcej rozpocznie festyn z okazji Dnia Dziecka na Błoniach Jana Pawła II. Program festynu jest bardzo bogaty. Wypełnią go koncerty, spektakle, teatrzyki oraz występy przedszkolaków. Na błoniach zostaną ustawione dmuchane budowle, odbędzie się również prezentacja sprzętu Straży Pożarnej. Tradycyjnie już będzie można przejechać się ulicami naszego miasteczku Bajkową Ciuchcią. Bilety uprawniające do przejazdu będą rozdawać Strażnicy Eucharystii bezpośrednio po Mszy Świętej dla dzieci.
  7. Tak jak w całej Polsce również i u nas przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl