powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie 13 maja 2018 r.

Dziś gościmy w naszym kościele palotyna z Warszawy
  1. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych: dorosłych codziennie o godz. 17.30, młodzież w dni powszednie o godz.18.45, zaś dzieci zapraszamy na specjalne nabożeństwa dla nich we czwartki o godz. 17.30.
  2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców Sienkiewicz. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
  3. W tym tygodniu odbędą się trzy Msze Święte patronalne: w poniedziałek o godz. 18.00 mieszkańcy bloków nr 4 oraz nr 6, 6a, 6b, 6c przy ul. Powstania Styczniowego polecają się będą opiece Matki Bożej Fatimskiej. We wtorek o godz. 19.00 mieszkańcy Zastawia I, II i III będą się polecać opiece św. Izydora, zaś w piątek o godz. 18.00 mieszkańcy Osiedla Jana Pawła II będą wstawiać się u swego wielkiego orędownika św. Jana Pawła II.
  4. We środę przypada Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Ponieważ w naszej parafii są relikwie tego wielkiego świętego na Mszach Świętych; porannej i wieczornej będzie można otrzymać błogosławieństwo relikwiami. Jednocześnie św. Andrzej Bobola jest patronem kapłana naszej parafii Ks. Andrzeja Łukucia o godz. 18.00 będzie odprawiona eucharystia w Jego intencji. Pamiętajmy w modlitwach osobistych o naszym solenizancie.
  5. W piątek o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. z racji XV rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Przedszkolu Samorządowemu w Choroszczy.
  6. W sobotę o godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Msza Święta w Wigilię Zesłania Ducha Świętego bezpośrednio po niej odbędzie się czuwanie zakończone namaszczeniem olejem z Ziemi Świętej i rozlosowaniem przez wszystkich uczestników tekstów Pisma świętego. Intencja Eucharystii - o odnowienie Darów Ducha Świętego dla wszystkich parafian. Zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy. Wigilijne czuwanie będzie przygotowane i prowadzone przez wszystkie schole, chóry i scholki. Zapraszamy wszystkie wspólnoty czuwanie koordynują Strażnicy Eucharystii i ich żony.
  7. Za dwa tygodnie w niedziele 27 maja odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ponieważ jest to ten rocznik w którym szły do szkoły sześcio i siedmio latki, dzieci jest wyjątkowo dużo blisko 140 osób. Ponieważ trwają remonty wielu ulic i jest utrudniony dojazd na parking przy kościele, aby zmniejszyć zamieszanie proponujemy, by pozostali parafianie omijali Msze Święte Pierwszokomunijne o godzinie 9.30 i 11.00. Jednocześnie eucharystia dla dzieci będzie przesunięta na godz. 13.00 by umożliwić wymianę aut na parkingu.
  8. Za tydzień przed kościołem woluntariusze zbierać będą ofiary na Domowe Hospicjum dla Dzieci.
  9. Przed kościołem możemy nabyć majowy numer czasopism Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl