powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2018 r.

Dziś gościmy kleryków AWSD w Białymstoku, którzy zbierać będą ofiary na seminarium.
 1. W dniu dzisiejszym przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety Dobre Nowiny.
 2. Dziś ogłaszamy zapowiedz drugą, że nasz parafianin alumn Adam Mariański 25 maja tego roku przyjmie w Archikatedrze Białostockiej Świecenia Diakonatu.
 3. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe: dorosłych codziennie o godz. 17.30, dzieci we czwartki, będą wówczas śpiewać litanię do Matki Bożej. Natomiast młodzież zapraszamy od przyszłej niedzieli w dni powszednie o godz.18.45.
 4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Ruszczan. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
 5. We środę 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Z tej okazji Miejsko Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zapraszają na VIII Marsz z Flagą Rzeczypospolitej. Marsz rozpocznie się o godz. 17.00 na Placu Brodowicza. Następnie przejdziemy do kościoła parafialnego, gdzie będziemy się modlić za pomyślność Polski. Święto to, jest okazją do okazania swych uczuć do Ojczyzny. Prosimy o zabranie z sobą flag. Przypominamy także o wywieszeniu flag na swoich domach.
 6. Od tego roku Msza święta za Ojczyznę będzie odprawiana w wigilie Uroczystości NMP Królowej Polski, czyli 2 maja godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe i jak najliczniejsze grono parafian. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się X już Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wysłuchać będzie można koncertu znakomitych artystów: Małgorzaty Trojanowskiej, Przemysława Kummera przy akompaniamencie Sylwestra Trojanowskiego. Zaprezentują oni repertuar sakralny i patriotyczny. Koncert przeplatany będzie recytacją utworów patriotycznych w wykonaniu laureatów ósmej edycji konkursu „Słowo o Polsce. Niepodległa 2018”.
 7. We czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 8.00, 930, 11.00 i 18.00
 8. W tym tygodniu odprawiane będą o godz. 19.00 dwie Msze Święte patronalne. We czwartek w Łyskach będziemy polecać mieszkańców opiece NMP, zaś w piątek gospodarze Barszczewa z koloniami będą prosić o wstawiennictwo św. Floriana.
 9. Kancelaria Kurii Metropolitalnej powiadamia, iż Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja wszystkim wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji.
 10. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały strych naszego kościoła i czyściły dwa duże żyrandole. Efekt pracy przy żyrandolach możemy dziś oglądać.
 11. W najbliższą sobotę 5 maja o godz. 10.30 wychodzi z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Pójdziemy po raz dziesiąty sprawdzoną krótszą trasa długości 21km. Szlak jest bardzo malowniczy omija ruchliwe drogi wiedzie traktem pieszym przez łąki i lasy. W Pogorzałkach łączymy się z grupami białostockimi. Zapraszamy mężczyzn, młodzieńców i chłopców do wspólnej wędrówki do Matki Bożej. Zdarza się, że w pielgrzymce wędrują do Matki Bożej całe pokolenia; dziadek, synowie i wnuki. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii, by zapewnić autokar na drogę powrotną. Koszt znaczka 5 zł, zaś autokaru powrotnego 10 zł.
 12. Ksiądz Łukasz zaprasza wszystkich pielgrzymów udających się na szlak sanktuariów Europy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 6 maja na godz. 15.00 do kaplicy dominikańskiej. Pielgrzymi proszeni są o podanie dokładnych danych z numerem dowodu i numer Pesel oraz wpłacanie II części zaliczki w wysokości 1000zł.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl