powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

III niedziela Wielkiego Postu 4.03.2018r.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji
  1. Ponieważ nowo przybyłe do naszej parafii rodziny pragną, by ich domy odwiedziła Matka Boża w znaku figury fatimskiej, informujemy, że termin odebrania figury należy ustalać w zakrystii. Oczywiście w dniu przyjęcia do domu Matki Bożej rodzina uczestniczy w wieczornej Mszy Świętej, przyjmuje Komunie Święta, by w stanie łaski przeżywać to nadzwyczajne spotkanie.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30. Młodzieżowa w piątek o 19.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30 Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30. Pamiętajmy, że uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych można każdorazowo uzyskać odpust zupełny.
  3. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą o rozwój życia duchowego w naszej parafii. Eucharystie zamówili i oprawę liturgiczną przygotowują Honorowi Krwiodawcy.
  4. W najbliższy wtorek na Mszę Święta składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Gajownik. Prosimy o wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
  5. We czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy do modlitwy w intencji niewiast na Mszy Świętej o godz. 18.00 Z racji Wielkiego Postu zachęcamy szczególnie do czwartkowej prywatnej Adoracji Jezusa w obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  6. Tradycyjnie zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: Apostolstwo Dobrej Śmierci – 200zl, KŻR im. św. Maksymiliana Kolbe z ul Białostockiej – 150zł, KŻR z Łysek – 100zł, Koło Seniora nr. 15 – 100zł, rodziny Strażników Eucharystii – 100zł, Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
  7. Wszystkich zolatorów Kół Żywego Różańca z naszej parafii zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 do Kaplicy Dominikańskiej.
  8. W przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej można zdjęcia z Miejskiej Drogi Krzyżowej powadzonej przez przedstawicieli instytucji, urzędów i stowarzyszeń Choroszczy.
  9. Dziś w Centrum Kultury honorowe oddawanie krwi. Zaś u ministrantów możemy nabyć nowy numer czasopism „Miłujcie się” i „Drogi Miłosierdzia”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl