powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela zwykła - 28.01.2018r.

  1. Dziś przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety ewangelizacyjnej.
  2. Przed nami ostatnie dni w bieżącym roku kościelnym kiedy to oglądamy szopkę i bożonarodzeniowo udekorowany kościół. Dlatego po Mszy Świętej warto podejść do żłobka i pomodlić się wypraszając potrzebne łaski u Dzieciątka Jezus. Szczególna okazją do pożegnania będzie dzisiejszy wieczór godz. 17.30 zapraszamy do kościoła na godzinę wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek. Będzie nam akompaniować pan Łukasz, nasz organista, zaś każdy z utworów zostanie poprzedzony krótką zapowiedzią. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 9,15 rozpoczyna się Koronka do Milosierdzia Bożego. Natomiast początek Godzinek do NMP jest o 7.30 Zachęcamy do wcześniejszego przychodzenia do kościoła, by jako przygotowaniu do Mszy Świętej w tych pięknych nabożeństwach uczestniczyć.
  4. We wtorek na Msze Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul. Powstania Styczniowego Nr 8, 8A, i 8B. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  5. Dziękujemy za życzliwość, gościnność i ofiary materialne składane podczas kolędy. W tym tygodniu odwiedzamy: Poniedziałek: od 16.00 ul. Sienkiewicza nr 27, 27A 29, 3144 , 44A Wtorek: od 10.00 DPS, Po 16.00 Aleja Niepodległości bloki Nr 1, 1A, 2, Środa: Po 16.00 - Aleja Niepodległości bloki Nr 1B, 1C i 1D. Jest to jednocześnie zakończenie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Przypominamy, że te rodziny, które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kapłana. Mogą się umówić osobiście z duszpasterzem, który odwiedzał dany teren, aby pobłogosławił ich dom na rok 2018.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąc.
  7. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane jako Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego szczególnie modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pani zakrystianka już dzisiaj sprzedaje świece - gromnice na stoliku za ławkami.
  8. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, obrzęd błogosławieństwa chorych na gardło. Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy wszystkie grupy które dekorowały kościół na święta do demontażu dekoracji. Prosimy też dzieci, by zabrały swoje szopki z konkursu na Najpiękniejszą szopkę Podlasia, bowiem nie ma miejsca na ich przechowywanie.
  9. Zarząd OSP w Choroszczy zawiadamia wszystkich Strażaków, że walne zebranie sprawozdawcze odbędzie się w najbliższą sobotę 3 lutego o godz. 17.00 w strażnicy przy ul. Dominikańskiej 22.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl