powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Święto Chrztu Pańskiego - 7.01.2018r.

 1. Dziś dzieci żegnają juz zwierzątka z żywej szopki przed kościołem. Jednocześnie dziękujemy członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za znalezienie owieczek i troskę o nie przez cały okres pobytu przy kościele. Szopka w kościele zostanie do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego.
 2. We wtorek na Mszę Św. składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców wszystkich bloków i domów prywatnych przy ul. Słowackiego. Prosimy o oprawę liturgiczną i wpisywanie swych intencji.
 3. Przypominamy o trwającej w każdy czwartek całodziennej adoracji. Pan Jezus czeka na nas obecny w Najświętszym Sakramencie i zachęca „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” Mt 11,25
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i ich rodziców. Kandydaci spotykają się w kościele, a rodzice w kaplicy dominikańskiej. Ks. Łukasz przypomina osobom ochrzczonym poza parafią w Choroszczy o przyniesieniu metryk chrztu.
 5. Osoby przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa, informujemy, że dziś o godz. 16.30 rozpoczynają w naszej parafii się katechezy przedmałżeńskie. Nie trzeba zapisywać się tylko przyjść na pierwsze spotkanie do Kaplicy Dominikańskiej i systematycznie uczestniczyć w następnych.
 6. W dniu dzisiejszym o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.
 7. Dziękujemy za życzliwość w czasie kolędy, okazywaną radość z wykonanych i planowanych prac, oraz ofiarność na te dzieła. W tym tygodniu kolędujemy:
  • Poniedziałek: Po 16.00 - Zastawie I i ul. Zaczerlańska /2 ks./ Zastawie II i ul. Paca /1ks./ i po 18.40 Zastawie II od nr 18 w dół /1ks./
  • Wtorek: od 16.00 kol. Porosły /2ks./ ul. Ogrodowa /1ks./
  • Środa: Po 16.00 ul. Branickiego /2 ks./ ul. Szkolna i ks. Pieściuka / 1 ks/
  • Czwartek: Po 16.00 ul. Lipowa i ul. Szpitalna /2 ks./ul. Akacjowa /1ks./,
  • Piątek: Po 16.00 - ulice Mickiewicza, Karpińskiego i Leśna/ 3 ks. po 18.40 - Rynek 11 listopada /1ks./
  • Sobota: od 9.00 kol. Dzikie /1ks./ UWAGA!!! od 13.00. ul. Dzika cześć wsi Dzikie /1ks./ pozostała cześć miejscowości Dzikie / 1ks./ kol. Żółtki, ul. Łąkowa, ul. Podleśna czyli dawne Nowosiółki /1ks. /
 8. U ministrantów przed kościołem można nabyć styczniowy numer miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl