powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu 24.12.2015r.

  1. Wigilia jest szczególnym wieczorem w całym roku. Starajmy się, aby do tego czasu ustały wszelkie rodzinne waśnie. Pamiętajmy o czcigodnej polskiej tradycji powstrzymania się tego dnia od pokarmów mięsnych. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy czytamy ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa i wspólnie w gronie rodziny odmawiamy pacierz. Tego wieczoru w domach ludzi wierzących nie spożywa się alkoholu.
  2. Przed kościołem w ustawionej już szopie znajduje się poświecone po dzisiejszych Roratach sianko na stół wigilijny. Niech w każdym domu będzie ten symbol uniżenia się Boga przez narodzenie w betlejemskim żłobie.
  3. Na zewnątrz kościoła w trzech lampionach ustawionych przy pomniku Jana Pawła II znajduje się światło z groty betlejemskiej dostarczone przez harcerzy. Światło warto zabrać do domu, by płomieniem z Groty Betlejemskiej zapalić świece na stole wigilijnym.
  4. Dziś z racji wigilii nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz.18.00. Msza Święta pasterska tradycyjnie o północy, pół godziny wcześniej rozpoczyna się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego i scholi młodzieżowej. W tym miejscu pragniemy przypomnieć ze zgodnie z napisem, który znajduje się na drzwiach prowadzących na chór jest to miejsce wyłącznie dla chórzystów i scholi. Ministranci proszą by nie zajmować ich zakrystii. Pamiętajmy, że w pierwszy dzień świat - nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
  5. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy się już zapoznać z porządkiem odwiedzania duszpasterskich rodzin naszej parafii zwanych kolędą.
  6. U ministrantów można nabyć świąteczne czasopisma "Miłujcie się" i "Drogi miłosierdzia".

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl