powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu 10.12.2017r.

 1. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloku nr 2 przy Alei Niepodległości oraz Nr 44 i 44a przy ul. Sienkiewicza. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 2. Roraty w każdy czwartek i sobotę godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów. W czwartek i sobotę śpiewa chórek dziecięcy.
 3. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia osoby chore i w podeszłym wieku, które nie są w stanie skorzystać z rekolekcji adwentowych będziemy odwiedzać w najbliższą sobotę od godz.13.00 do 14.00. Prosimy o zgłaszanie adresów w kancelarii parafialnej.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe. Prowadzić je będzie ojciec Tomasz Zamorski, dominikanin z klasztoru w Łodzi. Tradycyjnie pierwszego dnia nie ma spowiedzi, słuchając Słowa Bożego robimy rachunek sumienia w poniedziałek i wtorek przyjedzie wielu spowiedników i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 5. Również w przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12.15 odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Ojciec Święty Franciszek zachęca podczas audiencji środowej rodziców do codziennego błogosławienia swoich dzieci.
 6. Serdecznie dziękujemy pani Annie Duszyńskiej za wieloletnią posługę odpowiedzialnej za koordynację działań Kół Żywego Różańca w naszej parafii. Pani Ania prosiła o zwolnienie z tej funkcji z racji na wiek pracy jest wiele bo kół różańcowych ponad dwadzieścia. Obecnie tę posługę podejmie pani Anna Baszeń, życzymy zapału i Bożego błogosławieństwa.
 7. W nawie kościoła u osób z parafialnej grupy „Caritas” są do nabycia świece na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla ubogich dzieci.
 8. Pan organista w tym tygodniu z opłatkami odwiedzi rodziny według następującego porządku:
  • Dziś od godz. 14.00 Zastawie I, II i III, ul. Paca, od godz.19:00 Al. Niepodległości blok nr 1,
  • Poniedziałek od godz. 15:30 kol. Porosły,
  • Wtorek od godz.16:00 ul. Sienkiewicza bloki,
  • Środa od godz. 17:00 Al. Niepodległości blok nr 1A i D.
  • Piątek od godz.17:00 Al. Niepodległości bloki nr 1B i C oraz 2,
  • Sobota od godz. 9:30 kol. Gaj.
  Opłatki, także bezglutenowe, można nabyć w przedsionku kościoła u pana organisty po każdej Mszy Świętej.
 9. U ministrantów, bądź w zakrystii można nabyć świąteczny numer czasopisma Drogi Miłosierdzia i Miłujcie się.
 10. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przez członków Akcji Katolickiej. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl