powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu - 3.12.2017r.

Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na Kurie Metropolitalna Białostocką.
 1. Adwentem rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny. Warto na ten okres zrobić postanowienie. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Przez 4 kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem będą odprawiane o godz.7.30 Roraty, zaś w dni powszednie; w każdy czwartek i sobotę godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów. Czekają je miłe niespodzianki. W czwartek i sobotę śpiewa chórek dziecięcy. W każdą niedzielę adwentu o godz. 7.00 śpiewane będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie dziękujemy serdecznie Akcji Katolickiej za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.
 2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu i będą trwały do wtorku, czyli od 17 do 19 grudnia. Prowadzić je o. Tomasz Zamorski, dominikanin z klasztoru w Łodzi. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji.
 3. Pamiętajmy że codziennie o godz. 17.45 rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej.
 4. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego z racji pierwszego poniedziałku. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, za liturgię odpowiada wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 5. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków nr 1B, 1C i 1D przy Alei Niepodległości. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu.
 6. Również we wtorek po nabożeństwie wieczornym spotkanie w kaplicy dominikańskiej Rady Duszpasterskiej, czyli osób odpowiedzialnych za poszczególne grupy i stowarzyszenia naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
 7. We środę przypada wspomnienie św. Mikołaja, który słynął z licznych czynów miłosierdzia. Dlatego z jego osobą łączy się zwyczaj obdarowywania tego dnia dzieci prezentami.
 8. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się szczególnie o dobre powołania do życia duchowego. Przypominamy jednocześnie, że przez cały dzień czeka na nas JEZUS obecny w Najświętszym Sakramencie i zachęca „Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy jesteście obciążeni a Ja was pokrzepię”.
 9. Również we czwartek Grono Przyjaciół Seminarium zapraszamy na spotkanie formacyjne w godz. 17.00.
 10. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte o godz. 7.00, 9,30 i 18.00.
 11. W przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej Roratnej spotkanie Rady Parafialnej podsumowujące bieżący rok i wyznaczające nowe cele pracy.
 12. Również w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15spotkanie uczniów klas II szkoły podstawowej, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 13. Tradycyjnie w prawej nawie kościoła u osób z parafialnej grupy „Caritas” są do nabycia świece na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla ubogich dzieci.
 14. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w akcji pomocy Syrii - "Rodzina Rodzinie", proszone są o wrzucenie dziś do czerwonej skrzynki Caritas za ławkami w naszym kościele, zaklejonych kopert ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz zadeklarowaną wcześniej na comiesięczne wpłaty kwotą pieniężną. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych rodzin.
 15. W imieniu potrzebujących wsparcia rodzin z naszej parafii, które otrzymają świąteczne paczki, z góry dziękujemy tym wszystkim, którzy w najbliższy piątek i sobotę robiąc zakupy w Biedronce w Choroszczy, podzielą się produktami żywnościowymi, składając je podczas zbiórki żywności organizowanej w tych dniach przez Caritas.
 16. Pan organista w tym tygodniu z opłatkami odwiedzi rodziny według następującego porządku:
  • Dziś od godz. 14.00 ul. Sportowa, ul. Powstania Styczniowego domy prywatne, ul. Mickiewicza, ul. Karpińskiego i ul. ks. Pieściuka, od godz.19.00 Powstania Styczniowego blok nr 8A i B.
  • Poniedziałek od godz. 16.00 Osiedle Zielona Dolina,
  • Wtorek od godz. 16.00 ul. Szkolna i Rynek 11-listopada,
  • Środa od godz. 17.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 16 i 22,
  • Piątek od godz. 17.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 18, 20, 20A, 24,
  • Sobota od godz. 9.00 Łyski.
  • Niedziela za tydzień od godz. 14.00 Zastawie I, II i III, ul. Paca.
  Opłatki, także bezglutenowe, można również nabyć w przedsionku kościoła u pana organisty po każdej Mszy Świętej.
 17. Przed kościołem u ministrantów nowy świąteczny numer czasopisma Drogi Milosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl