powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela Zwykła - 26.11.2017r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 1. Dzisiejsze Święto Chrystusa Króla jest patronalnym Świętem Akcji Katolickiej. Akcja Katolicka jest formacją ludzi świeckich, którzy pragną być odpowiedzialni nie tylko za swoją rodzinę, ale również za parafie, Ojczyznę i Kościół. Osoby, które byłyby zainteresowane taką działalnością nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnoty.
 2. Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej dziś po Mszy Świętej rozdają ostatni już w tym roku kalendarzowym, świąteczny numer, bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Zapraszamy do lektury.
 3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, oprócz wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków nr 1 i 1A przy Alei Niepodległości. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Przez 4 kolejne niedziele będą odprawiane Msze Święte Roratnie o godz. 7.30, zaś w czwartki i soboty o godz. 18.00.
 5. Ks. Łukasz wraz z młodzieżą serdecznie zaprasza na Liturgię Wigilii Adwentu. Jest to nabożeństwo Liturgii Godzin, które otwiera nowy Rok Liturgiczny. Będziemy wspólnie się modlić, aby nasza parafia jak najlepiej przeżyła czas Adwentu i owocnie przygotowała się do świąt Narodzenia Pańskiego. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy całą naszą wspólnotę parafialną.
 6. Dziś o godz. 16.30 w klasztorze spotyka się grupa dorosłych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wynagradzających i spowiedzi świętej.
 8. Tradycyjna nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP rozpocznie się w najbliższą środę 29 listopada i potrwa do 7 grudnia. Nabożeństwo odbywać się będzie przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.45.
 9. Ks. Łukasz serdecznie zaprasza cały czas kandydatów na ministrantów. Prosimy również rodziców o zachęcanie swoich synów do tej zaszczytnej służby przy ołtarzu.
 10. Pan organista z opłatkami w tym tygodniu odwiedzi rodziny według następującego porządku:
  • Dziś od godz. 14.00 Oliszki, od godz. 19.00 ul. Powstania Styczniowego bloki nr 4A, 6 B i C,
  • Poniedziałek od godz. 16.00 ul. Szpitalna, od.17.00 ul. Sienkiewicza blok nr 44 i blok przy ul. Słonecznej,
  • Wtorek od godz. 9.30 wieś Zaczerlany, od godz. 11.00 Gajowniki, od godz. 16.00 Aleja Niepodległości domy prywatne, od godz.19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 14,
  • Środa od godz. 15.00 Nowosiółki, od godz. 16.00 ul. Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, od godz. 17.00 ul. Sienkiewicza 29,
  • Czwartek od godz.15.00 ul. Ogrodowa,
  • Piątek od godz. 15.00 ul. Sienkiewicza domy prywatne i ul. Słoneczna, od godz.19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8,
  • Sobota od 9.00 kol. Żółtki, Dzikie i kol. Dzikie, od godz.15.00 ul.3-go maja, Chabrowa, Rumiankowa, Konwaliowa.
  • Niedziela za tydzień od godz.14.00 ul. Sportowa, ul. Powstania Styczniowego domy prywatne, ul. Mickiewicza, ul. ks. Pieściuka i ul. Karpińskiego, od godz. 19.00 Powstania Styczniowego blok nr 8A i B.
  Pamiętajmy, że składane przy tej okoliczności ofiary są formą wynagrodzenia panu organiście za całoroczną pracę w naszej parafii. Opłatki można także nabyć w przedsionku kościoła u pana organisty po każdej Mszy Świętej.
 11. W przedsionku kościoła u ministrantów można zakupić jeszcze ostatnie, listopadowe numery naszego diecezjalnego czasopisma Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl