powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

32 Niedziela Zwykła - 12.11.2017r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie
 1. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy do remizy OSP w Choroszczy na IV Wieczór Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. Śpiewać każdy może, czyli spotkanie pełne wspólnego śpiewana, będą rozdane śpiewniki. W minionych latach wieczór cieszył się ogromną popularnością sądzimy, że i w tym roku nie będzie gorzej. Wieczór przygotowują i herbatą poczęstują członkowie Akcji Katolickiej.
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania: Dziś o godz. 9.30 spotykają się uczniowie klas II gimnazjum, a godz. 17.15 kandydaci z gimnazjalnych klas III. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie kandydatów z klas VII Szkoły Podstawowej, a o godz. 17.15 kandydatów z klas VI.
 3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ul Słonecznej. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 4. Spotkanie formacyjne wszystkich członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, czyli we czwartek 16 listopada br. o godz. 16.00 w Kinie Ton. Po spotkaniu, o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Jana Pawłowskiego z Watykanu.
 5. Spotkanie uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.15.
 6. Również w przyszłą niedzielę Ks. Sebastian zaprasza zespół Caritas Parafialnej, na spotkanie formacyjno - organizacyjne do Kaplicy Dominikańskiej w o godz. 16.00
 7. Ks. Łukasz serdecznie zaprasza do udziału w wakacyjnej lotniczo-autokarowej pielgrzymce do Maryjnych Sanktuariów Europy od Portugalii przez Hiszpanię, Francję i Szwajcarię po Niemiecką Bawarię. W programie m.in. nawiedzenie Fatimy, Santiago de Compostela, Lourdes, La Salette, Einsideln i wiele innych niezwykle ciekawych i ważnych miejsc. Wylot 15 lipca, a powrót autokarem 27 lipca. Koszt pielgrzymki ok. 4500zł. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej. Zapisy bezpośrednio u Ks. Łukasza
 8. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace na wieży naszego kościoła. Ostatnie tak poważne roboty prowadzono bezpośrednio po wojnie w roku 1946. Obecnie został przeprowadzony kapitalny remont wszystkich dzwonów, wymieniono łożyska i serca dzwonów. Zmienił się także napęd dzwonów na silniki liniowe, zaś cała konstrukcja nośna jest obecnie amortyzowana, by drgania nie przechodziły na wieże. Najbardziej widoczne są nowe żaluzje, które otwierają się i zamykają automatycznie minutę przed biciem dzwonów. Dziękujemy za składane ofiary które pozwoliły przeprowadzi te prace. Planujemy jeszcze zamontować wewnątrz stalowe siatki i wymienić wszystkie drabiny i podesty na strychu naszej świątyni.
 9. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12.15 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Od jutra pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków do domów wszystkich parafian. Pamiętajmy, że ofiara za opłatki jest jednocześnie częścią wynagrodzenia pana organisty za ofiarną prace w naszej parafii, umuzykalnianie całej wspólnoty, prowadzenie chóru parafialnego, scholki dziecięcej i scholi gregoriańskiej. W tym tygodniu odwiedzi rodziny według następującego porządku: Poniedziałek od godz. 9.00 Majątek Rogowo, od godz.10.00 Rogówek, od godz.16.30 ul. Lipowa, Wtorek od godz. 9.00 Topilec, od godz. 10.00 Zawady kolonie, a od 11.00 we wsi, od godz.15.00 ul. Branickiego, od godz.19.00 ul. Słowackiego bloki nr 2 i 4, Środa od 16.00 ul. Dominikańska i Zamkowa, Czwartek od godz. 14.00 Jeroniki, od godz.18.30 Powstania Styczniowego blok nr 6, Piątek od godz. 15.00 ul. Piaskowa od ostatnich numerów z przyległymi i ul. Kościukowska, Sobota od 9.00 Żółtki od pierwszych numerów, Niedziela za tydzień od godz. 14.00 Sienkiewicze, ul. Kruszewska i Zaczerlańska, od godz. 19.00 ul. Słowackiego bloki nr 6 i 8. Opłatki można również nabyć u pana organisty w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
 10. Przed kościołem członkowie Rycerstwa Niepokalanej zbierają ofiary do puszek na Kościół Prześladowany. Zaś u ministrantów można nabyć nowy numer czasopisma Drogi Milosierdzia.
 11. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl