powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświecenia Naszego Kościoła 29.10.2017r.

Dlatego na ścianach obok ołtarzu zapalone są dwie świece zwane zacheuszkami. Nasz kościół został konsekrowany przed 247 laty.
 1. Dziś KŻR mają wspólną modlitwę różańcową i wymianę tajemnic o godzinie 17.15
 2. Dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele przedstawienie o życiu służebnicy Bożej Rozalii Celakówny w wykonaniu grupy teatralnej z parafii Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie. Serdecznie zapraszamy.
 3. Również dniu dzisiejszym dziś przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer bardzo ciekawej gazety ewangelizacyjnej.
 4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców domów prywatnych przy ul Sienkiewicza. Zachęcamy do wpisywania intencji i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu.
 5. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym, ale nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.15. Tego dnia najważniejszą Eucharystią jest ta o godz.11.00 bowiem po niej odbywa się procesja na cmentarz grzebalny ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. Wyrazem niedojrzałości we wierze i niezrozumienia jest ucieczka do samochodu, aby przed wszystkimi zdążyć na cmentarz.
 6. We czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Święta na cmentarzu za wszystkich zmarłych o godz. 11.00 Po zakończeniu procesji kapłani będą święcić nowe nagrobki. Pozostałe Msze Św. o godz. 7.00 i 9.30. Natomiast o godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w ciągu minionych 558 lat w naszej parafii. W ten czwartek nie ma całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Tradycyjnie 1 i 2 listopada odbywać się będzie na cmentarzy kwesta na odnowienie naszej nekropoli. Dzięki niej dokonano bardzo wiele. Gratulujemy szlachetnego pomysłu naszej Radzie Parafialnej i Stowarzyszeniu Pamięć i Tożsamość.
 8. Ostrzegamy przed pojawiającą się w szkołach niemądrą zabawą w Halloween, która nie ma nic wspólnego z kulturą chrześcijańską, bowiem jest zwyczajem pogańskim. Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy są niezgodne z nauką Kościoła. Pamiętajmy, iż polską tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich nam osób i modlitwa za ich dusze. Zewnętrznym wyrazem naszej pamięci jest zapalane na grobach zniczy, oraz ustawiane kwiatów.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 10. Pan Ryszard Zajkowski zamieszkały obok cmentarza na czas wzmożonego ruchu przy naszej nekropolii udostępnia nieodpłatnie swe podwórko dzięki temu zyskujemy hektar powierzchni do parkowania.
 11. Dziś przed kościołem można nabyć u młodzieży kalendarze parafialne.
 12. W kancelarii przyjmujemy kartki z wspominkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od najbliższego piątku do poniedziałku o godz. 17.15
 13. Przy okazji przypominamy, że na wypominki można wpisywać dowolną ilość imion i nazwisk. Inaczej jest w wypadku intencji mszalnych. Wówczas wpisujemy imię konkretnej osoby za która zamawiamy Mszę święta, bądź dwie osoby. Jeżeli chcemy objąć wiece osób wówczas podajemy nazwiska, bowiem intencje są wyczytywane w modlitwie wiernych i trudno zamieniać ją w litanię osób.
 14. Dziś po Mszy o godz. 12.15 odbędzie się losowanie nagród dzieciom, które chodziły w październiku (we czwartki) na różaniec dziecięcy. Należy zabrać ze sobą wklejone na kartkę fragmenty wizerunku Maryi, które były wtedy rozdawane.
 15. Ks. Sebastian zaprasza Grono Przyjaciół Seminarium na spotkanie formacyjne w najbliższy czwartek - 2 listopada o godz. 17.00 do klasztoru.
 16. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w akcji pomocy Syrii - "Rodzina Rodzinie", proszone są o wrzucenie w przyszła niedzielę tj.5 listopada do czerwonej skrzynki Caritas za ławkami w naszym kościele, zaklejonych kopert ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz zadeklarowaną wcześniej na comiesięczne wpłaty kwotą pieniężną. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych rodzin.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl