powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła 22.10.2017 R.

ROZPOCZYNAMY TYDZIEŃ MISYJNY Dzisiejsza ofiary z tacy przeznaczone są na pomoc misjonarzom. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiar materialnych i duchowych na rzecz Misji.
  1. Dziękujemy wszystkim osobom, które wczoraj pomimo padającego deszczu bardzo ofiarnie porządkowały nasz cmentarz grzebalny karczując i wywożąc odrastające drzewa i krzewy. Niestety zauważyliśmy ze pomimo licznych apeli są osoby które wyrzucają śmieci i znicze na sąsiednie zaniedbane groby zamiast zanieść je do przygotowanych kontenerów. Niestety to bardzo źle świadczy o poziomie kultury tychże osób.
  2. Dziś przypada 558 rocznica powstania naszej parafii oraz liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej racji serdecznie zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną o godz. 18.00 a następnie procesję różańcową z lampionami na Osiedle JPII. Rozważania tajemnic chwalebnych Różańca Świętego przeczytają i modlitwę poprowadzą: Rada Parafialna, przedstawiciele Koła Seniora, żony Strażników Eucharystii, animatorzy ruchu Światło – Życie, oraz zuchy i harcerze. Na procesje różańcową zabierzmy lampion.
  3. We wtorek na Mszę Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców Rynku 11 listopada i ul. Szkolnej. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i oprawy liturgicznej.
  4. W najbliższą sobotę w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji imienin Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.
  5. Za przyszłą niedzielę o godzinie 17.15 Koła Żywego Różańca mają wspólną modlitwę różańcową i wymianę tajemnic.
  6. W następną niedzielę rozprowadzany będzie Kalendarz Parafialny na rok 2018 przygotowany przez młodzież oazową pod kierownictwem ks. Łukasza. Znajduje się tam duże przejrzyste kalendarium z zaznaczonymi najważniejszymi wydarzeniami religijnymi przyszłego roku i fotografiami z naszej parafii. Warto wiec taki kalendarz posiadać. Cena jest dobrowolna, bowiem pamiętajmy że jest to jednoczenie doskonała okazja do wsparcia inicjatyw podejmowanych przez naszą młodzież. Za każdy dar serca ogromne Bóg zapłać!
  7. Również za tydzień po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele przedstawienie o życiu służebnicy Bożej Rozalii Celakówny w wykonaniu grupy teatralnej z parafii Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie.
  8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już kartki z wypominkami. Kartki są do pobrania przy bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od piątku do poniedziałku o godz. 17.15 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
  9. W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej pamięci o naszych zmarłych zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Pamiętajmy, że troska o miejsca spoczynku bliskich i innych zmarłych to świadectwo naszej wiary w życie pozagrobowe i wdzięczności tym, którzy już odeszli do Domu Ojca.
  10. Ponieważ wiele starszych osób z naszego terenu zostało oszukanych przez przedstawicieli firm oferujących okazyjne usługi. Rzecznik konsumenta przesłał ulotki które znajdują się do pobrania na stoliku za ławkami które informują co robić w takim wypadku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl