powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela Zwykła - 8.10.2017r.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 12,15 na błoniach Jana Pawła II będzie odprawiona Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom wszelkich zwierząt.
 2. Z racji Rekolekcji Eucharystycznych dziś po południu w godz. od 14.00 do 17.30 odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty muzyczne naszej parafii. W godz. 14.00 - 15.00, Schola Młodzieżowa, godz. 15,00 - 16,00 Schola Dorosłych, godz.16.00 – 16.30 Chor Parafialny, 16.30 – 17.00 Męska Schola Gregoriańska wykona Akatyst. W godz. 17.00 – 17.30 wspólny śpiew pieśni eucharystycznych prowadzany przez pana organistę. Niech każdy wybierze odpowiednią dla siebie porę, by pomodlić się przy muzyce.
 3. Również dziś o godz. 16.30 z racji stulecia założenia Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy na rogu ulic Henryka Sienkiewicza i Lipowej zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa. Zwieńczeniem obchodów będzie uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 w intencji peowiaków.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we czwartki o godz. 17,30 młodzieżowe w dni powszednie o 18,45 oraz tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
 5. We wtorek na Mszę sw. składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie osoby zamieszkałe przy ul Piaskowej i Kościukowskiej. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 6. W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o osobach, które na różnych etapach życia dbały o nasz wszechstronny rozwój. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, dlatego w piątek zapraszamy wszystkich nauczycieli na różaniec o godz.17.30 oraz Mszę Świętą w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców, którzy nasz uczyli, bądź obecnie realizują to odpowiedzialne powołanie. Różaniec Święty poprowadzą i oprawę liturgii przygotują nauczyciele z naszego miasta. Natomiast po Mszy świętej serdecznie zapraszamy na symboliczną herbatę na plebanię.
 7. Za tydzień przed kościołem będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy kto ukończył 18 rok życia potrzebny jest Pesel. Należy wiedzieć ze 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas gdy niewinne dziecko przezywa nieudana aborcje, nie udziela się mu pomocy. Pamiętajmy ze każdy z nas jest odpowiedzialny za przestrzeganie Bożego prawa nie zabijaj.
 8. Niektórzy z naszych parafian z różnych względów nie przyjęli sakramentu bierzmowania w wieku szkolnym, ale kiedy ich wiara stała się dojrzalsza pragną ten sakrament przyjąć. Ks. Łukasz informuję, iż w tym roku będzie przygotowywał starszą grupę kandydatów do tego sakramentu. Zgłoszenia chętnych w piątek w kancelarii parafialnej.
 9. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VII Szkoły Podstawowej, a o godz. 17.00 spotkanie kandydatów z klas III gimnazjum i VI Szkoły Podstawowej.
 10. Również w najbliższą niedzielą bezpośrednio po Mszy Świętej dziecięcej odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne przed I Komunia Świętą uczniów kl. III.
 11. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.
 12. Dziś przeżywamy kolejny Dzień Papieski., przed kościołem są zbierane ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 13. Przed kościołem po każdej Mszy Świętej choroszczańscy harcerze będą zbierali głosy na swój projekt zgłoszony w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Starają się o harcówkę, która mieścić się ma w budynku Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Zuchy i harcerze od lat pięknie wpisują się w życie Naszej Parafii i Miasta dlatego serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej młodzieży. Głosować może każdy mieszkaniec Choroszczy niezależnie od wieku.
 14. Przed kościołem u ministrantów nabyć można nowy numer miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Nowy, październikowy numer "Dróg Miłosierdzia" poświęcony jest misjom. Polecamy artykuł abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, pt. "Dzielić się Ewangelią" na temat udziału nas wszystkich w misjach Kościoła. Proponujemy również teksty poświęcone różańcowi misyjnemu i miłości, która jest źródłem działalności misyjnej. W numerze można też znaleźć m.in. materiały na temat różańca do Siedmiu Boleści Maryi, pierwszy z cyklu artykułów poświęconych Prymasowi Tysiąclecia i obszerną relację z Dni Patronalnych Miasta Białegostoku, związanych z osobą bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy do lektury!
 15. W przeszklą niedzielę we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl