powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła 1.10.2017r.

 1. Dziś do czerwonej skrzynki Caritas za ławkami można wrzucać podpisane koperty z pomocą dla Syrii, natomiast przed kościołem jest zbiórka ofiar do puszek na Caritas parafialną.
 2. Przeżywamy miesiąc październik, poświecony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziecięce we czwartki o godz. 17,30 młodzieżowe w dni powszednie o 18,45 oraz tradycyjne dla dorosłych codziennie o godz. 17,30. Osoby mające daleko do kościoła zachęcamy do modlitwy w swoich miejscowościach i domach rodzinnych.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się ostatnia w tym roku procesja Eucharystyczna. Prosimy osoby niosące chorągwie i sztandary by je po procesji umieścić w pokrowcach, bowiem zostaną wyniesione z kościoła na okres zimowy.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Msze Świętą o rozwój życia duchowego w parafii z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oprawę liturgiczna tworzą członkowie KŻR. Bezpośrednio po Eucharystii bardzo ważne spotkanie wszystkich zolatorów Kół Różańcowych naszej parafii w Kaplicy dominikańskiej. Obecność obowiązkowa.
 5. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Mickiewicza i ks. Pieściuka. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
 6. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, warto pamiętać o tych duchach niebieskich, które się nami stale opiekują. Tego dnia szczególnie dziękujmy im za szczególną troskę o nasze zbawienie. Natomiast we środę obchodzimy wspomnienie świętej siostry Faustyny. Ponieważ posiadamy relikwie św. Faustyny, będzie wiec można otrzymać osobiste błogosławieństwo.
 7. Grono Przyjaciół Seminarium zaprasza na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 17.00 do klasztoru.
 8. Również we czwartek zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone ze Mszą Św. z racji na I czwartek. Zaś w piątek do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca. Jeśli zacznie się je obchodzić w październiku to dziewiąty piątek wypadnie przed wakacjami w czerwcu. Zachęcamy, by rodzice z dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej obeszły razem I piątki. Jest to również doskonałe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 9. Bardzo prosimy o dostarczanie do kancelarii parafialnej do najbliższego czwartku adresów osób, które pragną dołączyć do chorych odwiedzanych w I piątki miesiąca.
 10. W piątek rozpoczynają się Rekolekcje Eucharystyczne dawniej zwane Nabożeństwem 40 godzinnym, prowadzi je ks. dr Bogdan Skłodowski, Dyrektor Wydziału Katechetycznego. Bardzo prosimy, by na Mszę Świętą Szkolne o godz. 8,15 i 10.45 nie przychodziły osoby dorosłe, prócz oczywiście nauczycieli i wychowawców. Msze Święte dla dorosłych będą odprawiane o godz. 9.30, 12,00 i 18.00. Rekolekcje to doskonała okazja do spowiedzi bowiem przyjedzie wielu kapłanów i jest to I piątek miesiąca. Tradycyjnie w Uroczystość Matki Bożej Różańcowej, czyli w sobotę obchodzimy modlitewnie wokół ołtarza głównego polecając Matce Bożej swoje sprawy. Szczegółowy program rekolekcji jest umieszczony w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 11. W najbliższą sobotę, odbędzie się w naszej Ojczyźnie wielkie wydarzenie religijne. Około miliona Polaków zgromadzi się na modlitwie wzdłuż wszystkich granic. Modlitwą na Różańcu Świętym, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie we wszystkich objawieniach wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać o ratunek dla Polski i świata. Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez tak wielką rzeszę Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Modlitwa przebiegać będzie w dwu etapach: W pierwszej części wierni zgromadzą się w kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski. Tam wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie przejdą na wyznaczone miejsce, nazwane „strefą modlitwy”. We wszystkich tych miejscach odbędzie się o godz. 14.00 modlitwa różańcowa za polskie rodziny oraz pokój w naszym kraju i na całym świecie. Stref modlitwy ma być nawet ok. czterech tysięcy. Ponieważ w naszej parafii w tym czasie trwać będą Rekolekcje Eucharystyczne, dlatego każdy wybierze pasującą dla niego godzinę Mszy Świętej z konferencją. Następnie o godzinie 14.00 spotkamy się w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem, by odmówić wspólnie cztery części Różańca Świętego. W ten sposób będziemy w łączności modlitewnej z wszystkimi rodakami zgromadzonymi na granicach naszej Ojczyzny.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz.9.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.
 13. W przyszłą niedzielę na godz. 12,15 odprawiona będzie na błoniach Jana Pawła II Msza Święta polowa w intencji o błogosławieństwo Boże właścicielom i opiekunom zwierząt z okazji wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy dzieci i dorosłych ze swoimi zwierzątkami oraz tradycyjnie hodowców koni, ułanów i miłośników gołębi.
 14. Również w najbliższą niedzielą bezpośrednio po Mszy Świętej polowej odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne uczniów kl. II.
 15. W tym tygodniu będziemy obchodzić stulecie założenia Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy. Program obchodów jest bardzo bogaty. W piątek o godz. 19.00 w Centrum Kultury odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych. W sobotę w tym samym miejscu o godz. 10.00 rozpocznie się ogólnopolska konferencja naukowa. Natomiast w niedzielę o godz. 16.30 na rogu ulic Henryka Sienkiewicza i Lipowej odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Zwieńczeniem obchodów będzie uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 w intencji peowiaków. Szczegółowy program obchodów na stronie Centrum Kultury.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl