powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

24 Niedziela Zwykła 17.09.2017r.

Dziś 17 września – przypada tragiczna 78 rocznica agresji sowieckiej na naszą Ojczyznę, modlimy się o błogosławieństwo Boże dla Polski i o pokój na świecie.
  1. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski, zaś we czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. 3 maja domów i domów prywatnych na osiedlu Wichrowe Wzgórza. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  3. Zapraszamy do nawiedzania naszego kościoła we czwartki, kiedy to Pan Jezus w sposób szczególny czeka na nas przez cały dzień i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11,28
  4. W sobotę o godz. 8.30 z parkingu na błoniach Jana Pawła II wyruszy pielgrzymka autokarowa do pięciu północno wschodnich parafii naszej diecezji.
  5. W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. patronalna. Mieszkańcy ulic: Branickiego i Szkolnej będą polecać się Bogu za pośrednictwem Świętego Ojca Pio.
  6. Ponieważ wiele osób odchodzi z tego świata bez sakramentów, dlatego przypominamy rodzinom, że jest to bardzo poważne zaniedbanie duchowe. Wychodząc na przeciw osobom chorym i w podeszłym wieku, staramy się objąć systematyczną opieką duszpasterską wszystkich obłożnie chorych naszej parafii, chcemy ich odwiedzać w każdy pierwszy piątek miesiąca. Prosimy o dostarczanie do kancelarii adresów osób, które jeszcze nie są odwiedzane przez kapłanów a pragną korzystać z tej posługi..
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust Św. Kandyda. Kaznodzieją będzie ks. dziekan Tadeusz Żdanuk proboszcz parafii sw. Rocha w Białymstoku.
  8. W tym roku zgodnie z zaleceniami episkopatu Polski przygotowaniem do sakramentu bierzmowania zostają objęci uczniowie klas 6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. Spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów tych klas, na którym zostanie przedstawiony program formacji na rok szkolny 2017/2018, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Wszystkich pragnących przyjąć Sakrament bierzmowania serdecznie zapraszamy. Obecność rodziców i uczniów obowiązkowa.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl