powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Zwykła - 3.09.2017r.

W dniu dzisiejszym ofiary z tacy przeznaczone są na Kurię Metropolitalną Białostocką.
 1. Gratulujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie Parafialnego Święta Dziękczynienia. Nasz Piknik Parafialny nabrał charakteru dzieła miłosierdzia, świętując pomagaliśmy białostockiemu hospicjum. Była to piękna i podniosła uroczystość. Mogło to nastąpić dzięki zaangażowaniu wielu parafian. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy obejrzeć wiele zdjęć z tej uroczystości. Jednocześnie bardzo prosimy by już dziś bezpośrednio po Mszy Świętej odebrać z kuchni kosze oraz tace poszczególnych delegacji.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak w każdym dobrym dziele potrzebne jest Boże błogosławieństwo, dlatego serdecznie zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami na Msze Święte. Klasy 0 – 3 zapraszamy do kościoła na godzinie 9.30. Starsze klasy z oddziałami gimnazjalnymi mają Eucharystię o godz. 10.30. Starajmy się rozpocząć ten rok z czystym sercem, korzystajmy z Sakramentu Pojednania.
 3. Jutro rozpoczynamy kolejny cykl comiesięcznych Mszy Świętych pierwszo - poniedziałkowych O rozwój życia duchowego w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Oprawę tej Eucharystii przygotowuje Rada Parafialna, która zamówiła w tym miesiącu Mszę Świętą. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa, bowiem będą podejmowane bardzo ważne decyzje.
 4. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców osiedla Jana Pawła II. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 5. W czwartek Grono Przyjaciół Seminarium zaprasza ks. Sebastian na spotkanie formacyjne o godz. 17.00 do klasztoru, zaś o godz. 17.30 odbędzie się modlitwa o święte powołania kapłańskie i zakonne, która zakończy całodzienną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.0O zostanie odprawiona Msza święta z Nieszporami Eucharystycznymi, tak będzie w każdy I czwartek miesiąca.
 6. Zapraszamy dzieci, które chcą swoim śpiewem wielbić Pana Boga, na spotkania parafialnego chórku dziecięcego. Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 16.30 w Kaplicy Dominikańskiej. Prosimy rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi i zachęcili je do tej posługi, jak również pomogli swoim pociechom dotrzeć w najbliższy czwartek na próbę.
 7. W piątek Święto Narodzenia NMP Mszy Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 poświecenie ziarna siewnego po każdej Mszy Świętej. Po wieczornej Eucharystii mieszkańcy Zawad i Topilca zabiorą wykonany przez nich bardzo piękny wieniec dożynkowy.
 8. W piątek o godz. 10.00 od pomnika Katyńskiego przy Filharmonii w Białymstoku rozpocznie się XVII Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, zaś o 11.30 odbędzie Msza święta w kościele Ducha Świętego zachęcamy do uczestnictwa.
 9. W najbliższy piątek swoją formację rozpoczyna Ruch Światło Życie. To wspólnota, która pomaga w pogłębianiu relacji z Panem Bogiem i budowaniu nowych więzi przyjaźni międzyludzkich. Msza Święta i spotkanie rozpoczynające rok formacyjny w najbliższy piątek 8 września godz. 18.00. Zapraszamy do dołączenia do tego radosnego grona. Dolna granica wieku to 4 klasa szkoły podstawowej.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rozpoczynające formację wszystkich ministrantów. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do tego zaszczytnego grona. Kandydatów po pierwszej komunii świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00.
 11. W przyszłą sobotę odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Krypna. Trasa jest krótka, pogoda miejmy nadzieję dobra. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ze swoimi rodzinami. W ubiegłym roku pielgrzymowało ponad 450 osób. Wyruszamy z naszego kościoła o godz. 8.30. Dlatego proszę przybyć do świątyni po wcześniejszym zapisie i stąd po otrzymanym błogosławieństwie wyruszać na trasę. Za nasza grupę odpowiada ks. Łukasz. W pielgrzymia drogę wyrusza także ks. Andrzej i klerycy. Uroczysta Msza Św. w Krypnie o godz. 18.00. Koszt zapisu ze znaczkiem 5zł. Są zamówione 2 autokary na powrót, koszt 10zł. Wyjazd autokarem na Mszę Św. wieczorną o godz. 16.00, koszt również 10zł. Zapisy w kancelarii parafialnej od dziś do piątku.
 12. Zastanawiające jest jak nieraz przyjmujemy bez głębszej refleksji niemądre zwyczaje które pojawiają się w świecie. Tym razem chodzi o modlitwę; „Św. Jan Damasceński nauczał „Modlitwa jest wzniesieniem duszy do Boga lub prośbą skierowaną do Niego o stosowne dobra” (KKK 2559). Katechizm zaś najbardziej ogólnie mówi, że modlitwa polega na „żywym i osobistym związku z Bogiem żywym i prawdziwym” (KKK 2558). Modlitwa chrześcijańska polega więc na naszej osobowej relacji z Bogiem. Tymczasem w naszej parafii na niektórych pogrzebach zaczęto odtwarzać Różaniec Święty, bądź Koronkę do Miłosierdzia Bożego z magnetofonu, co jest absurdalne i niemądre. Dlatego proponujemy; jeśli ktoś nie zna tych podstawowych modlitw chrześcijańskich niech posłuży się książeczką do nabożeństwa, bądź poprosi osoby pobożne, by przewodniczyły rodzinnej modlitwie. Natomiast odtwarzanie słów modlitwy z wszelkiego rodzaju nośników elektronicznych jest praktyką bezsensowną, z pewnością nie pomaga zmarłemu i jest nieuświadomioną parodią modlitwy.
 13. W przyszłą niedzielę w Kaplicy Dominikańskiej będą przyjmowanie zapisy na ciekawy jednodniowy objazd kolejnych 5 kościołów nasze archidiecezji. Wyruszymy w sobotę 23 września o godz. 8.30 z parkingu na Błoniach JPII. Wyruszymy na ścianę północno - wschodnią naszej diecezji. Najpierw odbędzie się Msza święta w Kundzinie, następnie odwiedzimy kościoły w Zalesiu, Kuźnicy, Klimówce, oraz Minkowcach. Przy ostatnim kościele będzie tradycyjnie ognisko, trzeba wiec zabrać kiełbaski by je własnoręcznie upiec. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 30zł.
 14. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i CPK w Białymstoku. Natomiast u ministrantów można nabyć nowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Zaś w ambulansie na Błoniach Jana Pawła II wspomóc potrzebujących darem krwi.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Zambii, który będzie głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na wsparcie działalności misyjnej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl