powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela 27 sierpnia 2017r.

Parafialne Święto Dziękczynienia
Dziś gościmy wśród nas pana doktora Tadeusza Borowskiego - Besztę założyciela i dyrektora białostockiego hospicjum. Te dzieło chcemy dziś wesprzeć.
  1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 odbędzie się Parafialne Święto Dziękczynienia za wszelkie łaski i Boże obdarowania. Jednocześnie w tym dniu chcemy wesprzeć białostockie hospicjum. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich na Piknik Parafialny na pożegnanie wakacji. Odbędzie się on tradycyjnie na Błoniach Jana Pawła II. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci będą dmuchany plac zabaw, który zostanie ustawiony na błoniach. Bedzie przygotowanych 18 stołów z ławami, które mogą pomieścić jednocześnie ok. 250 osób. Jest to jedyna w roku okazja by wspólnie spotkać się na dłużej po Mszy Świętej, posmakować wypieków całej parafii i wojskowej grochówki i kiełbasek z gryla. W czasie pikniku będziemy słuchać piosenek religijnych. Dochód z zakupionych produktów spożywczych będzie wsparciem dla białostockiego hospicjum to którego w przyszłości może trafić ktoś z naszej rodziny.
  2. Dziś o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej i na konferencję KŻR. Natomiast przed kościołem członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdają kolejny numer ciekawej gazety ewangelizacyjnej.
  3. W poniedziałek o godz. 18.00 na Mszy świętej patronalnej mieszkańcy ulic: Ogrodowej, Szkolnej i Rynku 11listopada będą polecać Panu Bogu swoje sprawy za wstawiennictwem Św. Augustyna. Natomiast we wtorek rodziny zamieszkałe na terenie dawnych Nowosiółk a obecnie ul. Dzikiej, Łąkowej, Podleśnej, Warszawskiej i kol. Żółtki orędować będą u Boga za pośrednictwem Św. Moniki.
  4. W najbliższy piątek przypada 1 września jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godziny 17.30 Tego dnia przypada też smutna 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Przyniosła ona Polsce utratę niepodległości i śmierć sześciu milionów obywateli. W piątek swoją formację rozpoczyna Ruch Światło-Życie. Zapraszamy wszystkich oazowiczów a także osoby, które chciałyby wstąpić. Dolna granica wieku to 4 klasa SP.
  5. W sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego. Kapłani służą w konfesjonale od godz. 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się Procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Również od następnej niedzieli wznawiamy po przerwie wakacyjnej Msze Święte szkolne dla dzieci o godz. 12.15 Przypominamy, że jest to specjalna Eucharystia dla najmłodszych, niech rodzice zatroszczą się o to by przyprowadzać na nią swe pociechy. Za tydzień w ambulansie na Błoniach JPII można będzie honorowo oddawać krew.
  7. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się z prośbą o przekazanie informacji, że od dnia 1 października br. będą obowiązywać nowe zasady przy ustalaniu prawa do świadczeń z Programu "Rodzina 500+". Ministerstwo prosi o zapoznanie się z tymi zasadami i o składanie wniosków.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl