powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

ODPUST PARAFIALNY
NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 25 czerwca 2017 r.

Dziś można zdobyć odpust zupełny siebie lub komuś ze zmarłych.
 1. Kochani, jeszcze raz przypominamy o odpowiednim stroju w kościele. Bowiem wysokie temperatury zachęcają, by chodzić wszędzie luźno i swobodnie ubranym. Jednak w świątyni taki strój nie przystoi, bowiem jesteśmy tu w obecności Kogoś bardzo wyjątkowego, bo samego Boga, któremu przez odpowiedni, czysty i schludny ubiór oraz skromną postawę oddaje się cześć i szacunek. Mężczyzn w kościele obowiązują długie spodnie, oraz koszule co najmniej z krótkim rękawem. Krótkie spodenki, szorty czy też koszulki na ramiączkach są absolutnie niedopuszczalne. W przypadku kobiet - spódnice przynajmniej do kolan oraz zakryte ramiona. Głębokie dekolty i odkryte ramiona, podobnie jak wszelkiego rodzaju prześwitujące materiały - są naruszeniem dobrych obyczajów. Starajmy się tak postępować i zwracać uwagę bliźnim.
 2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Zaczerlan z koloniami. Przypominamy o wpisywaniu własnych intencji.
 3. We czwartek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Ofiary z tacy przeznaczone będą na Stolicę Piotrowa w Watykanie.
 4. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się dwie Msze Święte patronalne. We środę parafianie zamieszkali w kolonii Porosły polecać się będą opiece św. Piotra, zaś we czwartek swego patrona Św. Pawła uczczą mieszkańcy Ogrodnik.
 5. W sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego. Kapłani służą w konfesjonale od godz. 17.30. W niedzielę procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 6. Również w sobotę o godz. 8.00 wyrusza z parkingu na błoniach JPII pielgrzymka do Fatimy jako dziękczynienie Matce Bożej za nawiedzenie w minionych 6 latach poszczególnych rodzin naszej parafii.
 7. Przypominamy, że w związku z wakacjami i okresem urlopowym tradycyjnie od przyszłej niedzieli do września nie ma Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.15. Rozpoczynający się czas urlopów i wakacji wykorzystajmy nie tylko do odnowienia sił fizycznych, ale także wewnętrznego uspokojenia, pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy w czasie urlopów o Mszy Świętej niedzielnej, warto również odwiedzić świątynię w dzień powszedni.
 8. Ks. Łukasz zaprasza serdecznie dzieci (od 4 klasy Szkoły Podstawowej) i młodzież na tygodniowy, bardzo atrakcyjny wakacyjny wypoczynek w Tatrach. Wyjazd autokarem z Choroszczy 22 lipca. Koszt wyjazdu 550zł. Zapisy do końca czerwca. Szczegóły na naszej stronie internetowej i u Ks. Łukasza.
 9. Skończył się rok szkolny dziękujemy wszystkim nauczycielom i katechetom za edukacje młodego pokolenia. W szczególny sposób gratulujemy ks. Sebastianowi Sumowi, który został wybrany przez dzieci szkoły podstawowej Nauczycielem Roku i panu katechecie Tomaszowi Perkowskiemu, który został Nauczycielem Roku na poziomie gimnazjalnym.
 10. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy na koncert finałowy Festiwalu Cameralis et Sacralis. Wystąpi chór MEDICORO pod dyr. Bożenny Sawickiej .
 11. W przyszłą niedzielę można będzie honorowo oddawać krew w Ambulansie na Błoniach Jana Pawła II, zaś ofiary z tacy przeznaczone będą na Kurię Metropolitalną.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl