powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 11 CZERWCA 2017 r.

 1. Kochani, jest coraz cieplej pogoda zachęca, by się pozbywać niepotrzebnych wierzchnich ubrań i chodzić wszędzie luźno i swobodnie ubranym tak, jak się chodzi na plażę czy na basen. Ale są miejsca szczególne w których taki strój nie przystoi.
  W wielu krajach turyści, którzy naruszają swoim ubiorem przyjęte normy, są przez strażników zatrzymywani przy drzwiach świątyń i w najlepszym wypadku wręczane są im peleryny, lub chusty do okrycia ciała.
  W kościele jesteśmy w obecności Kogoś bardzo wyjątkowego, bo samego Boga: Stwórcy i Pana, któremu przez odpowiedni, czysty i schludny ubiór oraz skromną postawę oddaje się cześć i szacunek. Wiemy, że ludzie kulturalni potrafią przychodzić na spektakle teatralne, operowe czy koncerty w garniturze i stroju galowym. Każdy inny strój jest odbierany jako wyraz braku odpowiedniej kultury, obyczaju, czy wychowania. Czasami dobrze jest porównać taką wizytę w kościele do spotkania z samym królem czy prezydentem. Na podobne spotkania nikt nie przyjdzie w klapkach plażowych, w krótkich spodenkach, nie mówiąc o wyzywających mini spódniczkach, odkrytych ramionach, czy głębokich dekoltach. Tym bardziej należy zachować szacunek wyrażony w odpowiednim ubiorze wobec potężnego i miłosiernego majestatu Boga. Pamiętamy, że dawniej każdy miał specjalny świąteczny strój przeznaczony tylko na niedzielną Msze świętą. Szkoda, że dziś zarzucono tę piękną tradycję.
  Podsumowując: mężczyzn w kościele obowiązują długie spodnie - i to nie te od dresu - oraz koszule co najmniej z krótkim rękawem. Krótkie spodenki, szorty czy też koszulki na ramiączkach są absolutnie niedopuszczalne. W przypadku kobiet - spódnice przynajmniej do kolan oraz zakryte ramiona i piersi. Głębokie dekolty i odkryte ramiona, podobnie jak wszelkiego rodzaju prześwitujące materiały - są naruszeniem dobrych obyczajów.
  Starajmy się tak postępować i zwracać uwagę bliźnim. W przedsionku kościoła wiszą plakaty, które o tym przypominają.
 2. Od jutra zapraszamy dzieci na Biały Tydzień po I Komunii świętej i jednocześnie tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.40.
 3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Zawad i Topilca z koloniami.
 4. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się dwie Msze święte patronalne: we wtorek mieszkańcy Sienkiewicz polecać się będą opiece sw. Antoniego, zaś w sobotę św. Elżbietę będą prosić o wstawiennictwo u Boga mieszkańcy miejscowości Dzikie i koloni Dzikie.
 5. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą; o godz. 7.00, następnie uroczysta z procesją o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz.18.00. W tym roku pójdziemy za Panem Jezusem ulicami Dominikańską, Ogrodową i ulicą Branickiego wrócimy na Rynek 11 listopada. Ołtarze przygotowują: na rogu ul. Dominikańskiej i Ogrodowej, mieszkańcy ulicy Dominikańskiej, /odpowiada ks. Sebastian/, mieszkańcy ul. Ogrodowej ustawiają ołtarz przy domu nr 18, /asystuje ks. Andrzej/, mieszkańcy ul. Branickiego dekorują ołtarz przy budynku nr 18 /opiekuje się ks. Łukasz/, zaś przy klasztorze tradycyjnie Akcja Katolicka /asystuje ks. proboszcz./ Tła ołtarzowe odbieramy od jutra na plebanii. Postarajmy się posprzątać i udekorować trasę procesji. Zachęcamy wszystkich do podążania za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, tradycyjnie zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich szkół i instytucji. Starajmy się, aby wzdłuż trasy procesji były udekorowane poszczególne domy, bowiem jest to widoczne wszystkim świadectwo wiary, bądź braku wiary gospodarzy.
 6. Od piątku spotykamy się o godz. 17.30 na pięknych Nieszporach Eucharystycznych i procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 7. W przyszłą niedziele o godz. 18.00 Msze Świętą dziękczynną z okazji rocznicy święceń będą sprawować kapłani z rocznika ks. proboszcza.
 8. Dziś o godzinie 19.00 kolejny koncert Festiwalu Cameralis et Sacralis - czyli cykl koncertów muzyki klasycznej, które odbywają się w naszym kościele w każdą niedzielę czerwca. Serdecznie zapraszamy.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl