powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 4.06.2017 r.

W dniu dzisiejszym za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski i przyjmując Komunię Św.
 1. Dziś po Mszy Świętej dziecięcej rozpocznie festyn z okazji Dnia Dziecka na Błoniach Jana Pawła II. Program festynu jest bardzo bogaty. Wypełnią go koncerty, spektakle, teatrzyki oraz występy przedszkolaków. Na błoniach zostaną ustawione dmuchane budowle, odbędzie się również prezentacja sprzętu Straży Pożarnej. Tradycyjnie już będzie można przejechać się ulicami naszego miasteczku Bajkową Ciuchcią. Bilety uprawniające do przejazdu będą rozdawać Strażnicy Eucharystii bezpośrednio po Mszy Świętej dla dzieci. Ale uwaga bilety mogą odbierać jednie dzieci i to po jednym bilecie na osobę.
 2. Dziś o godzinie 19.00 rozpocznie się w naszym kościele druga edycja Festiwalu Cameralis et Sacralis - czyli cykl koncertów muzyki klasycznej, które będą odbywały się w każdą niedzielę czerwca. Na pierwszym koncercie wystąpi Chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją Edwarda Kulikowskiego i znany organista pan Józef Kotowicz. Serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła Msze Św. o godz. 7.00, i 18.00. W tym dniu tradycyjnie o godz. 9.30 jest odprawiana Msza Św. na cmentarzu grzebalnym. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na Msze Św. za zmarłych tam spoczywających. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa czerwcowe, codziennie o godzinie 17.40.
 4. Również jutro przypada pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego zamówiona przez Strażników Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców zamieszkałych w Sienkiewiczach. Przypominamy o wpisywaniu intencji.
 6. We czwartek o godz. 19.00 mieszkańcy Ruszczan świętują dzień swej patronki Św. Jadwigi.
 7. W sobotę o godz. 8.30 odbędzie się sakrament pokuty dzieci przystępujących do I komunii świętej i ich rodziców.
 8. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Jednocześni w tym dniu o godz. 9.30 i 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci spotykają się przed kościołem kwadrans przed nabożeństwem. W czasie Mszy Św. komunijnych ławki w głównej nawie przeznaczone są wyłącznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, dlatego prosimy ich nie zajmować, a najlepiej w tym dniu przybyć do kościoła na inne godziny mszy świętych.
 9. Już po raz siódmy Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy zorganizowało konkurs plastyczny o swym patronie. Prace zostały nadesłane z Białegostoku, Łap, Łomży, Łubina Kościelnego, Sokółki, Supraśla, Knyszyna, Wasilkowa oraz z naszej gminy. Nagrodzone prace spośród 93 nadesłanych są prezentowane w nawach bocznych naszego kościoła. Wykonały je dzieci przedszkolne w wieku 3 – 6 lat.
 10. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na 8 dniowa samolotową pielgrzymkę do Medjugorie. Termin 21 – 28 czerwca. Koszt 2 200zł. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 11. Tak jak w całej Polsce również i u nas przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zaś u ministrantów można nabyć czerwcowy numer miesięcznika Drogi Milosierdzia. Natomiast w Ambulansie na Błoniach JPII można honorowo oddawać krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl