powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie - 28 maja 2017 r.

 1. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców Rogówka z koloniami i Majątku Rogowo. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji. We czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe będą one odprawiane codziennie o godz. 17.40
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw o dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, tradycyjnie na początku Mszy Świętej o godz. 18.00 będą śpiewane nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Następnego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca.
 3. Zachęcamy, by w roku 100-ej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie odbyć nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca. Szczegóły tego nabożeństwa są na naszej stronie internetowej. Można je rozpocząć również od najbliższej soboty wówczas ostatnie nabożeństwo przypadnie w październiku na zakończenie objawień. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. W sobotę Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego. Kapłani służą w konfesjonale od godz. 17.30
 4. Również w sobotę imieniny obchodzi nasz ks. proboszcz Leszek, dlatego o godz. 18.00 będzie odprawiona msza święta w intencji solenizanta. Zachęcamy do osobistej modlitwy o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże ks. proboszczowi.
 5. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego po Mszy świętej o godz. 12.15 odbywać się będzie na Błoniach Jana Pawła II FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA. Cieszymy się ze Urząd Miasta, Centrum Kultury i Przedszkole włączyły się w tą imprezę. Atrakcji będzie bardzo wiele: występy artystyczne dzieci, dmuchane zamki i wiele innych zabaw. Najmłodsi po Eucharystii o godz. 12,15 otrzymają tradycyjnie bezpłatne bilety na Bajkową Ciuchcię. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. Tego samego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Dominikańskiej odbędzie się ostatnie spotkanie pielgrzymów udających się w lipcu z pielgrzymka do Portugalii.
 7. Również w przyszłą niedzielę w naszym kościele rozpocznie się druga edycja Festiwalu Cameralis et Sacralis - czyli cykl koncertów muzyki klasycznej, które będą odbywały się w każdą niedzielę czerwca o godzinie 19.00. Na pierwszym koncercie wystąpi Chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją Edwarda Kulikowskiego i znakomity organista pan Józef Kotowicz. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej można obejrzeć wiele zdjęć z ostatnich wyjazdów naszych parafian.
 9. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na 8 dniowa samolotową pielgrzymkę do Medjugorie. Termin 21 – 28 czerwca. Koszt 2 200zł. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 10. Dziś przed kościołem możemy otrzymać za darmo od osób z Akcji Katolickiej kolejny numer bardzo ciekawej gazety ewangelizacyjnej. Po przeczytaniu warto ją przekazać innym.
 11. Także dziś przed kościołem młodzież zbiera datki na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych. Takie rekolekcje trwają 17 dni, a ich koszt to od 500 do 750zł. W naszej parafii są takie rodziny w których kilkoro dzieci formuje się w oazie i pragnie wyjechać na rekolekcje. Za każdą ofiarę gorące Bóg zapłać!
 12. Za tydzień na błoniach JPII będzie zaparkowany Ambulans w którym można będzie ofiarować krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl