powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dorosłych codziennie o godz. 17.30, dzieci we czwartki, będą wówczas śpiewać własną litanię do Matki Bożej. W tym tygodniu młodzież zapraszamy wyjątkowo dopiero od czwartku o godz.18.45 w dni powszednie.
 2. Jutro z racji na pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o rozwój życia duchowego naszej parafii. W tym miesiącu Eucharystię zamówili i oprawę liturgiczną przygotowują członkowie Kościoła Domowego i Rycerstwa Niepokalanej.
 3. We wtorek 2 maja Polacy świętują Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Z tej okazji Miejsko Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zapraszają na VI Marsz z Flagą Rzeczypospolitej. W tym roku z racji na remont ulicy Sienkiewicza, marsz rozpocznie się o godz. 17.15. na placu przy Zespole Szkół i zmierzać będzie do kościoła parafialnego. Udział w marszu zapowiedział Pan Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który przed wyjściem na trasą będzie rozdawał biało-czerwone chorągiewki. O godz. 18.00. rozpocznie się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę z udziałem wszystkich poczt sztandarowych naszego miasta. Po Eucharystii odbędzie się Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej, który uświetnią zwycięzcy konkursu recytatorskiego „Słowo o Polsce”.
 4. We środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Natomiast o godz. 16.00 w auli Centrum Kultury odbędzie się koncert patriotyczny młodzieżowego zespołu Rytmy Czasu pod dyrekcją Jerzego Tomzika. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 5. W tym tygodniu o godz. 19.00 odbędą się trzy Msze Święte patronalne: we środę mieszkańcy Łysek będą się polecać opiece NMP Królowej Polski, we czwartek mieszkańcy Barszczewa prosić będą o wstawiennictwo św. Floriana, zaś w sobotę NMP Matkę Łaski Bożej czcić będą parafianie z Żółtek.
 6. W bieżącym roku przypada setna rocznice objawień Matki Bożej w Fatimie. Rozpoczęły się one 13 maju i trwały do 13 października 2017r. Dlatego przy ołtarzu w tym okresie znajdować się będzie figura Matki Bożej przywieziona przez delegatów parafii w 2010 roku z sanktuarium w Portugalii. Replika tej figury przez blisko 7 lat odwiedzała wszystkie wierzące rodziny naszej parafii.
 7. Zachęcamy, by w roku 100-ej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie odbyć nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca. Szczegóły tego nabożeństwa są na naszej stronie internetowej. Można je rozpocząć od tej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. W sobotę Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego. Pamiętajmy też o pierwszym czwartku i I piątku miesiąca.
 8. W sobotę wyrusza XXIV Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Z naszego kościoła wychodzimy o godz. 10.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie wypraszać wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Pójdziemy sprawdzoną już krótszym szlakiem długości 21km, by w Podgorzałkach dołączyć do pielgrzymki archidiecezjalnej. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki jest uroczysta Msza Święta w Krypnie o godz. 18.00. Mężczyźni nabożeństwo I soboty miesiąca odprawią w czasie pielgrzymki. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt znaczka pielgrzymkowego 5 zł. Zaś autokaru powrotnego 10 zł. Zapraszamy mężczyzn i chłopców do wspólnej wędrówki do Matki Bożej.
 9. Od maja w Archidiecezji Białostockiej rozpocznie się nieustanny Różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Jest to inicjatywa wiernych świeckich, a duchową opiekę nad nią sprawuje Archidiecezjalny Moderator Kół Żywego Różańca. Modlitwa ta będzie trwała przez cały rok, a potrzeba do niej 700 osób. Każdy kto zdecyduje się uczestniczyć w tym różańcu, będzie proszony o godzinną modlitwę jeden raz na 4 tygodnie. Zgłoszenia przyjmuje ks. Andrzej.
 10. Ponieważ niektóre osoby nieodróżnianą intencji mszalnych od wypominek, informujemy. W czasie wypominek wypisuje się na kartce wszystkie osoby zmarłe, natomiast intencja mszalna jest za konkretne pojedyncze osoby, bądź małżeństwa. Trudno w modlitwie wiernych ująć litanię kilku osób.
 11. Przed kościołem możemy nabyć nowy numer Dróg Miłosierdzia. Zaś za tydzień na Błoniach Jana Pawła II będzie stał Ambulans Krwiodawców w którym można ofiarować krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl