powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej - 9.04.2017 r.

 1. Niedziela Palmowa nazywa się również Niedzielą Męki Pańskiej, dlatego popołudnia nie spędzamy przy telewizorze czy na zakupach, ale udajemy się na Parafialną Drogę Krzyżową. Jest to chrześcijańska forma przeżycia tego szczególnego dnia. W tym roku zapraszają nas mieszkańcy Żółtek. Gromadzimy się tam w Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00. Trasa Nabożeństwa Pasyjnego jest na planie pętli, więc koniec będzie w tym samym miejscu, co rozpoczęcie. Serdecznie wszystkich zapraszamy w imieniu gospodarzy. Dla osób, które nie maja własnych samochodów zostanie podstawiony na Błoniach Jana Pawła II autokar wyjazd o godz. 14.30 są jeszcze wolne miejsca, bilety w cenie 5 zł w kancelarii. W przyszłym roku Parafialną Plenerową Drogę Krzyżowa będą organizowali mieszkańcy Zawad i Topilca z koloniami, dlatego niech ich nie zabraknie na tym nabożeństwie.
 2. W najbliższy wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców wsi Kościuki z koloniami i Szyszkowizny. Prosimy o wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu Miłosierdzia.
 3. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przygotowujących się do sakramentu Chrztu Świętego swych dzieci, odbędzie się wyjątkowo z racji wielkiego tygodnia we środę, po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Uwaga w Wielki Czwartek w związku z przygotowaniem do Tridum Paschalnego nie ma całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Dzisiaj rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, zachęcamy do duchowego przeżywania tego Świętego Czasu, bowiem Wielki Czwartek, Piątek i Sobota to trzy najważniejsze dni powszednie roku.
  W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia kapłan naśladując Chrystusa na znak służby umywa nogi 12 mężczyznom symbolizującym apostołów. W czasie liturgii zostanie zaprzysiężony dwóch nowych kandydatów do grona Strażników Eucharystii, bowiem jest to ich dzień patronalny. Ta Eucharystia jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy, dlatego zostaną poświecone chlebki „Caritas” na stół wielkanocny: 500 sztuk. Jest to sposobność do czynu miłosierdzia, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla najuboższych. Niech każda rodzina zaopatrzy się w taki chlebek, należy go dołączyć do święconki i spożyć wspólnie w czasie śniadania wielkanocnego. W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej. O godz. 9.00 rozpocznie się Godziną Czytań i Jutrznią prowadzoną przez młodzież naszej parafii całodzienne czuwanie zachęcamy do towarzyszenia Jezusowi. O godz.17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież a następnie o 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej, którego centrum jest uroczysta Adoracja Krzyża, do godz. 21.00 zachęcamy do prywatnej adoracji Jezusa w Grobie. W Wielki Piątek po nabożeństwach będą śpiewane Gorzkie Żale.
  W Wielki Piątek obowiązuje post, natomiast w sobotę zachęcamy do abstynencji od pokarmów mięsnych.
  W Wielką Sobotę o godz. 9.00 Uroczysta Godzina Czytań i Jutrznia prowadzona przez młodzież. Poświecenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 co godzinę. Jest to też okazja do nawiedzenia Grobu Pana Jezusa bardzo wychowawcze jest zabieranie do kościoła dzieci ze święconkami. Kapłan będzie wówczas dyżurować w konfesjonale, by pojednać z Bogiem tych, którzy wrócili na święta z zagranicy i niezdążyli się jeszcze oczyścić swej duszy. Natomiast w DPS i w szpitalu świecenie pokarmów o godz.14.00.
  Wieczorem o godz. 19.00 Msza Św. Wigilii Paschalnej. Tego wieczoru każdy przynosi świecę. Z soboty na Wielką Niedzielę czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc - poszczególne grupy. Tradycyjnie zapraszamy do Straży Honorowej strażaków, harcerzy i zuchów. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00
 6. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa; KŻR z Al. Niepodległości - 50zł, Krwiodawcy – 150zł, Zaczerlany – 220 zł, Żółtki – 460zł, Jeroniki 160zł, Zawady i Topilec – 210zł. Dziękujemy również za wszystkie ofiary anonimowe składane w cichości serca do skarbony za ławkami.
 7. Tak jak ogłaszaliśmy przed tygodniem młodzież przed kościołem oferuje oryginalne przystrojone żywe gałązki palmowe. Pamiętajmy, że jest to forma wsparcia materialnego na rekolekcje wakacyjne tej aktywnej i wartościowej młodzieży.
 8. Dziś w godzinach od 10 do 14 w namiocie na Rynku 11 listopada, przed kościołem przedstawiciele Centrum Kultury, czekają na mieszkańców. Można tam przy ciepłej kawie i herbacie porozmawiać o spostrzeżeniach dotyczących działalności centrum i pomysłach na nowe wydarzenia kulturalne. Konsultacje są prowadzone w celu ulepszenia programu Centrum, tak by odpowiadał na potrzeby mieszkańców. Wszystkim, którzy włączą się w inicjatywę, z serca dziękujemy.
 9. Przed kościołem można nabyć ciekawe świąteczne numery czasopism religijnych.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl