powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkiego Postu - 2.IV.2017r.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne przewodniczyć nim będzie ojciec Adam Michalski z klasztoru w Zakroczymiu. Tradycyjnie pierwszego dnia nie ma spowiedzi, słuchając Słowa Bożego robimy rachunek sumienia, zaś w poniedziałek i wtorek przyjedzie wielu kapłanów i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty
 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne będą one trwały do wtorku. Od jutra będzie wielu spowiedników przygotujmy się duchowo na święta pojednując się z ludźmi i Panem Bogiem. Przypominamy, by osoby starsze nie przychodziły na msze święte szkolne, bowiem nauki dostosowane do konkretnego wieku. W poniedziałek i wtorek Msze Święte dla dorosłych będą o godz. 9.30, 12,15 , 18,00 i 19.30. Dla młodzieży miejscowego liceum i gimnazjum o godz. 8,15 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej o godz. 10,45. Ze szczegółowym programem możemy zapoznać się na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła.
 2. We środę po zakończeniu rekolekcji o godz. 18.00 ks. bp. Henryk Ciereszko udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 4. We czwartek o godz. 17.00 ks. Sebastianem zaprasza do klasztoru Grono Przyjaciół Seminarium na spotkanie formacyjne. Tego samego dnia po dziecięcej drodze krzyżowej (czyli ok. godz. 18.00) ks. Sebastian zaprasza do Kaplicy Dominikańskiej rodziców i dzieci, które chcą służyć Panu Bogu w białej procesji.
 5. Pragniemy, by również chorzy parafianie przygotowali się godnie, do Świąt Zmartwychwstania, dlatego w najbliższą sobotę w godzinach od 9.00 do 11.00 będziemy odwiedzać osoby chore i w podeszłym wieku, prosimy o zgłaszanie adresów do kancelarii parafialnej.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej - poświecenie palm na każdej Mszy Świętej - uroczyste o godz. 12.15 z udziałem najmłodszych, odbędzie się przed kościołem. Zachęcamy, aby wszystkie dzieci przyniosły palmy na tę godzinę. Tradycyjnie młodzież oazowa będzie oferować przed kościołem oryginalne przystrojone żywe gałązki palmowe. Pamiętajmy, że jest to forma wsparcia materialnego na rekolekcje wakacyjne tej aktywnej i wartościowej młodzieży.
 7. Stało się już tradycją że w niedzielę palmową zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej oprócz Mszy Świętej w kościele udajemy się o godz. 15.00 na Parafialną Plenerową Drogę Krzyżową. Jest to chrześcijańska forma przeżycia tego szczególnego dnia wprowadzającego w atmosferę Wielkiego Tygodnia. Tym razem spotykamy się w osadzie Żółtki. Trasa jest ciekawa, serdecznie wszystkich zapraszamy, bowiem jest to doskonała okazja poznawania poszczególnych miejscowości naszej parafii. Dla osób, które nie maja własnych aut zostanie podstawiony autokar. Wyjazd o godz. 14.30. Koszt przejazdu w obie strony 5 zł. Proszę zapisywać się i odbierać bilety w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy ze w przyszłym roku udamy się na Drogę Krzyżową do Zawad i Topilca z koloniami niech wiec mieszkańców tych miejscowości nie zabraknie.
 8. W prawej nawie kościoła, u wolontariuszy „Caritas” są do nabycia świece - tzw. "paschaliki" - do postawienia na stół wielkanocny; dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym.
 9. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie kolejnej alejki na nowej części naszego cmentarza. Ponieważ w okresie deszczowym powstają tam kałuże, nawierzchnia z kostki betonowej połączy bramkę wejściową na górnym parkingu z nowymi alejkami.
 10. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: KŻR św. Rity z ul. Lipowej – 110zł, oraz wszystkie anonimowe składane osobiście do skarbony za ławkami.
 11. Centrum Kultury i Sportu zaprasza we czwartek o godz. 17,00 na Wernisaż; Zagłada dworów w województwie białostockim po roku 1939 i spotkanie o ks. Józefie Obrembskim - wileńskim prałacie. Wstęp wolny.
 12. W zakrystii bądź u ministrantów jest do nabycia świąteczny numer czasopisma Drogi Milosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl