powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu - 26.III.2017r.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30. Młodzieżowa w piątek o 19.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30 Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30. Pamiętajmy, że uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych można każdorazowo uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś o godz. 15,00 w galerii Centrum Kultury, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Centrum Kultury zapraszają na projekcję filmu "Cristiada" Bilet w cenie 10 zł.
 3. Również dziś o godz. 16.45 modlitwa KŻR, czyli przed nabożeństwem Gorzkich Żali.
 4. We wtorek na Mszę Święta składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Jeronik. Prosimy o wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu Miłosierdzia.
 5. W najbliższą sobotę 1 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się dzień skupienia przed sakramentem bierzmowania dla uczniów klas III gimnazjum. Obecność obowiązkowa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy, by w roku 100-ej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie odbyć Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca. Szczegóły tego nabożeństwa są na naszej stronie internetowej. Można je rozpocząć od tej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. W najbliższą sobotę Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego. Będzie to doskonałe przygotowanie do Rekolekcji Wielkopostnych.
 7. Za tydzień rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, prowadzić je będzie franciszkanin, o. Adam Michalski z Konwentu Zakroczymiu. Niechaj nikogo zdrowego nie zabraknie w tych dniach w kościele. Łaskę udanych rekolekcji trzeba wymodlić, dlatego prosimy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, oraz poszczególnych wiernych o modlitwę prywatną w intencji ojca rekolekcjonisty i spowiedników.
 8. Przed kościołem możemy otrzymać za darmo od woluntariuszy z Akcji Katolickiej koleiny bardzo ciekawy numer czasopisma ewangelizacyjnego Dobre Nowiny. Warto przeczytać cos ciekawego a później przekazać innymi
 9. Przed ołtarzami bocznymi i u ministrantów przy drzwiach wyjściowych można wziąć ze sobą torbę Samarytankę. W domu wkładamy do niej produkty żywnościowe, którymi chcielibyśmy się podzielić z potrzebującymi. Torbę z żywnością przynosimy za tydzień - w niedzielę - i składamy przy lewym lub prawym ołtarzu bocznym. Prosimy, by torby wzięły te osoby, które rzeczywiście zechcą zrobić z niej paczkę żywnościową. Niech w Wielkim Poście nie zabraknie realizacji tego ważnego uczynku pokutnego jakim jest dar serca w postaci jałmużny dla potrzebujących.
 10. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: KŻR św. Michała Archanioła z ul. Lipowej 100zł, KŻR O. Pio z Barszczewa - 200zł, KŻR św. Jana Nepomucena z ul Piaskowej –– 100zl, RRN – 120zł, Strażnicy Eucharystii – 100zł, Koło Seniorów Nr15 – 100zł, Oliszki 100zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 11. W przyszłą niedziele w ambulansie przy Centrum Kultury dar krwi w godz. od 9 do 13.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl