powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

III niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017 r.

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30. Młodzieżowa w piątek o 19.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30 Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30. Pamiętajmy, że uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych można każdorazowo uzyskać odpust zupełny.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Pamiętajmy, że po Matce Bożej, św. Józef jest ze wszystkich świętych najukochańszy Bogu. Dzięki temu można wypraszać wiele łask za jego pośrednictwem. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z ks. proboszczem wszystkich żon Strażników Eucharystii.
  3. W najbliższy wtorek na Mszę Święta składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Łysek z koloniami. Prosimy o wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
  4. Z racji Wielkiego Postu zachęcamy szczególnie do czwartkowej prywatnej Adoracji Jezusa w obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to też Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Na stoliku za ławkami znajdują się Deklaracje duchowej adopcji, prosimy je pobrać, wypełnić w domach i w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego złożyć do koszyczka przy ołtarzu.
  6. Tradycyjnie zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: KŻR św. Maksymiliana z ul. Branickiego – 100zł, KŻR św. Dominika z Barszczewa -150zł, KŻR z ul Pow. Styczniowego i 120zł, KŻR z ul. Słowackiego – 100zł, KŻR z Łysek – 100zł, Akcja Katolicka 100zł, Apostolstwo dobrej Śmierci – 200zl, Wspólnota krwi Chrystusa – 100zl, Rycerstwo Niepokalanej - 150zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
  7. Dziś w Kaplicy Dominikańskiej można zapisywać się na 4 dniową majowa pielgrzymkę autokarową w czasie której zwiedzimy najważniejsze miejsca Krakowa i okolic.
  8. Również w dniu dzisiejszym o godz. 16,00 w budynku Centrum Kultury grupa teatralna z Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystawi spektakl. W programie m.in. recytacja wierszy ks. Jana Twardowskiego. Wstęp bezpłatny!
  9. Choroszczański Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Centrum Kultury zapraszają na projekcję filmu "Cristiada" w przyszłą niedzielę o godz. 15,00 w galerii Centrum Kultury. Bilet w cenie 10 zł. Jednoczenie Centrum Kultury wraz z Biblioteką Publiczną serdecznie zapraszają dzieci i młodzież do udziału konkursie recytatorskim "Słowo o Polsce." Szczegóły na stronie internetowej centrum. Zwycięzcy będą deklamować wiersze na Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej.
  10. W przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej można zdjęcia z Drogi Krzyżowej ulicami Choroszczy powadzonej przez poszczególne miejscowości.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl