powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017r.

W okresie najbliższych trzech miesięcy będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej dk. Jacka Guzowskiego, który po zakończeniu sześcioletniego okresu studiów seminaryjnych ma pracować w duszpasterstwie wykonując posługę diakona. Otoczmy naszego gościa życzliwością i modlitwą.
  1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30, dla młodzieży w piątek o 19.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30. Gorzkie Żale w środę i niedzielę o godz. 17.30 Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej przyjmując Komunie Świętą można uzyskać odpust zupełny.
  2. W każdy poniedziałek Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ze śpiewami prowadzoną przez młodzież pt. „Zacznij tydzień z Jezusem”.. Początek po Mszy Świętej wieczornej konferencją duchową. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy całą naszą wspólnotę parafialną.
  3. W najbliższy wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców Gajownik. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
  4. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, by można było je odczytać. Ofiary indywidualne- anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
  5. Tradycyjnie w maju wyruszamy na 4 dniowa pielgrzymkę autokarową. Tym razem zwiedzimy najważniejsze miejsca Krakowa i okolic. W ubiegłym roku odbywały się tam Światowe Dni Młodzieży i wszystko jest odnowione. Po drodze nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, Jaskinię Raj oraz Zamek w Chęcinach. W Krakowie zwiedzimy Zamek Królewski na Wawelu zejdziemy do krypt z grobami królów polskich i ludzi zasłużonych. Przejdziemy na Krakowski Rynek Główny i do Kościoła Mariackiego. Nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II. Przejdziemy podziemną trasa pielgrzymkową w Kopalni Soli w Wieliczce i tam w jednej z podziemnych kaplic będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej. Zwiedzimy Ojcowski Park Narodowy zachwycający skałami o fan¬ta-zyj¬nych kształ¬tach jak słynna Maczuga Herkulesa, odwiedzimy także Zamek w Pieskowej Skale. Nocować będziemy w domu rekolekcyjnym w Czernej przy klasztorze Karmelitów Bosych i Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. W drodze powrotnej zwiedzimy Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie z Panteonem Wielkich Polaków. Następnie polecimy się Maryi w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej niedaleko Wyszkowa. Atrakcji będzie bardzo wiele. Termin wyjazdu 11 – 14 maja, czyli od czwartku do niedzieli. Koszt całości 520 zł. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej. Zapisy za tydzień w Kaplicy Dominikańskiej. Ilość miejsc jest ograniczona, wiec nie ociągajmy się z decyzją.
  6. Rokrocznie w drugą niedzielę Wielkiego Postu odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Niniejsza kwesta jest doskonałą okazją do złożenia jałmużny wielkopostnej. Dlatego dziś przed naszym kościołem woluntariusze Caritas zbierają ofiary na ten szczytny cel. Natomiast w zakrystii i u ministrantów możemy nabyć nowy numer ciekawego czasopisma Drogi Miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl