powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

8 niedziela zwykła - 26.II.2017r.

  1. Dziś z racji 4 niedzieli miesiąca tradycyjnie o godz. 17.15 konferencja duchowa i modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca.
  2. We wtorek na Msze Świętą składkową do Bożego Miłosierdzia zapraszamy mieszkańców Barszczewa z koloniami. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu Milosierdzia
  3. W środę popielcową wkraczamy w Wielki Post czas nawrócenia i pokuty. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post - nie ma dyspensy.
  4. Środa Popielcowa rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu z tej racji w naszej parafii od piątku do niedzieli będą odbywały się tradycyjnie Rekolekcje Trzeźwościowe. W tym roku prowadzi je ojciec kapucyn z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 17.30 Drogą Krzyżową, w sobotę Nabożeństwem Różańcowym, zaś w niedziele Nabożeństwem Gorzkich Żali, następnie każdego dnia odbędzie się Msza Święta ze specjalną nauką. Bardzo serdecznie zapraszamy jak najliczniejsze grono parafian na te dodatkowe rekolekcje wielkopostne. Wszyscy starajmy się jednoczyć w modlitwie świadomi, że alkohol jest przyczyną cierpień wielu rodzin naszej parafii.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy, by w roku 100-ej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie odbyć Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Szczegóły tego nabożeństwa są na naszej stronie internetowej. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Dlatego w najbliższą sobotę wyjątkowo różaniec o godzinie 17.30, następnie Msza Święta i 15-to minutowe rozważanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Początek wielkiego postu to dobry czas na postanowienia.
  6. W drugi piątek wielkiego postu odbywa się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w tym roku odpowiadają za nią rejony duszpasterskie naszego miasta. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 zapraszamy po odbiór rozważań po dwóch przedstawicieli poszczególnych rejonów. Szczegółowy podział poszczególnych stacji znajduje się na naszej stronie internetowej.
  7. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 spotkanie w Kaplicy Dominikańskiej osób wybierających się na lipcową pielgrzymkę do Portugalii. Firmie turystycznej trzeba będzie wpłacić zaliczkę wysokości 2000zl.
  8. W przyszłą niedziele pobieranie krwi w ambulansie od godz. 9.00 do 13.00

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl