powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela zwykła - 29.01.2017r.

  1. Przed nami ostatnie dni w bieżącym roku kościelnym kiedy to oglądamy szopkę i bożonarodzeniowo udekorowany kościół. Dlatego po Mszy Świętej warto podejść do żłobka i pomodlić się wypraszając potrzebne łaski u Dzieciątka Jezus. Szczególna okazją do pożegnania będzie dzisiejszy wieczór godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na godzinę wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek. Będzie nam akompaniować pan Łukasz, nasz organista, zaś każdy z utworów zostanie poprzedzony krótką zapowiedzią. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, będzie to tak jak przed rokiem, bardzo piękny czas.
  2. Jutro kończymy wizytę kolędową. Od godz. 15.30 dwóch kapłanów będzie odwiedzać osoby zamieszkałe w Kol Dzikie. Przypominamy równocześnie, że te rodziny, które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kapłana. Mogą się umówić osobiście z duszpasterzem, który odwiedzał dany teren, aby pobłogosławił ich dom na rok 2017.
  3. We wtorek na Msze Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul. Powstania Styczniowego Nr 8, 8A, i 8B. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
  4. We czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane jako Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego szczególnie modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pan kościelny już dzisiaj sprzedaje świece - gromnice na stoliku za ławkami.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąc. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa zaś w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi.
  6. We piątek wspomnienie św. Błażeja, obrzęd błogosławieństwa chorych na gardło. Również w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy które dekorowały kościół na święta do demontażu dekoracji. Prosimy też dzieci, by zabrały swoje szopki z konkursu na Najpiękniejszą szopkę Podlasia, bowiem nie ma miejsca na ich przechowywanie.
  7. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Agaty dlatego po każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa chleba i wody św. Agaty.
  8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zachęca do lektury gazety ewangelizacyjnej " Dobre Nowiny". Czasopisma są bezpłatne. Kolejne numery będą rozprowadzane co miesiąc i wykładane w kościele po dwu stronach na stolikach za ławkami proszę wiec przy wychodzeniu z kościoła je pobrać.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl