powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELIKI MARYI

Niedziela 1.01.2017 r.

Dziś można zyskać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź
  1. Jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca tradycyjnie o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego parafii z uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Oprawę liturgiczną tworzy Akcja Katolicka. Zapraszamy serdecznie.
  2. We wtorek na Mszę Św. składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków nr 27, 27a, 29 i 31 przy ul. Sienkiewicza. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu Bożego Milosierdzia.
  3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek , piątek i sobotę miesiąca.
  4. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. W tym dniu ofiary z tacy tradycyjnie przeznaczone są na Misje. Tradycyjnie już na Eucharystię dziecięcą o godz. 12,15 przybędą Trzej Mędrcy ze Wschodu! Zapraszamy serdecznie wszystkich najmłodszych.
  5. Wielbicieli polskich pastorałek i kolęd serdecznie zapraszamy na oazowy koncert kolędowy organizowany po raz kolejny w naszej parafii. Rozpocznie się on 6 stycznia po wieczornej Mszy Świętej w naszej świątyni. Podczas koncertu usłyszymy zarówno tradycyjne jak i mniej znane świąteczne utwory w wyjątkowej aranżacji. Zachęcamy do przeżycia tego pięknego wydarzenia wraz z nami.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego jest to jednocześnie zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Dziękujmy Bogu za łaskę Chrztu Świętego i pamiętajmy o zobowiązaniach płynących z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i chrzestnych.
  7. Również w przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 9.30 z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
  8. Wszystkich narzeczonych i przygotowujących się do małżeństwa, informujemy, że Katechezy Przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w Kaplicy Dominikańskiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Nie trzeba zapisywać się tylko przyjść na pierwsze spotkanie i uczestniczyć w następnych.
  9. Dziękujemy za wielką życzliwość, serdeczność i ofiary na prace przy renowacji parkanu złożone podczas odwiedzin duszpasterskich. W tym tygodniu kolędujemy: Poniedziałek: Po 16.00 - Zastawie I i ul. Zaczerlańska, Zastawie II i ul. Paca Wtorek: Po 16.00 - Zastawie III i ul. Kruszewska /1 ks./ ul. 3 - Maja, i ul. Rumiankowa, Chabrowa, Konwaliowa, Różana / 2 ks./ Środa: Po 16.00 - ul. Słoneczna z blokiem 28 i cała ul. Sienkiewicza domy prywatne /3 ks./ Czwartek: Po 15.30 - Żółtki /4 ks. / Sobota: od 9.00 - Barszczewo z koloniami /4 ks. / Prosimy członków Rady Parafialnej bądź sołtysów o zatroszczenie się o pojazdy. Z porządkiem kolędy możemy zapoznać się w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl