powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu - 18.12.2016r.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ojciec Maksymilian Stępień, wiceprzeor klasztoru paulinów we Wrocławiu, znany kaznodzieja i egzorcysta. Tradycyjnie pierwszego dnia nie ma spowiedzi, słuchając Słowa Bożego robimy rachunek sumienia, zaś w poniedziałek i wtorek przyjedzie wielu kapłanów i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty
  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe będą one trwały do wtorku. Przypominamy, że w czasie rekolekcji nie ma Mszy Św. porannej o godz. 7.00, prosimy także, by na Mszę Świętą Szkolne o godz. 8,15 i 10.45 nie przychodziły osoby dorosłe, prócz oczywiście nauczycieli i wychowawców. Msze Święte dla dorosłych będą odprawiane o godz. 9.30, 12,00 i 18.00 oraz dla młodzieży starszej i osób pracujących do późna o godz. 19.30. Od jutra będzie wielu spowiedników przygotujmy się duchowo na święta pojednując się z ludźmi i Panem Bogiem. Na naszej stronie internetowej można przeczytać wywiad z tegorocznym rekolekcjonistą oraz wysłuchać liczne konferencje, które wygłosił na Jasnej Górze.
  2. Przed kościołem w ustawionej już szopie znajduje się poświecone po dzisiejszych Roratach sianko na stół wigilijny. Niech w każdym domu będzie ten symbol uniżenia się Boga przez narodzenie w betlejemskim żłobie. Jednocześnie informujemy, że Chór Miejski pod kierunkiem pani dyrygent Małgorzaty Olechno wydał staraniem Centrum Kultury płytę z kolędami. owoc pracy śpiewaczej wielu parafian jest do nabycia w przedsionku kościoła w cenie 10 zł.
  3. Jutro po Mszy Świętej wieczornej dekorujemy świątecznie naszą świątynię. Jak co roku zapraszamy poszczególne wspólnoty do tej miłej pracy.
  4. Szczególnym wieczorem roku jest Wigilia. Starajmy się, aby do tego czasu ustały wszelkie rodzinne waśnie. Pamiętajmy o czcigodnej polskiej tradycji powstrzymania się tego dnia od pokarmów mięsnych. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy czytamy ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa i wspólnie w gronie rodziny odmawiamy pacierz. Tego wieczoru w domach ludzi wierzących nie spożywa się alkoholu.
  5. W dniu wigilii Msza Św. poranna o godz. 7.00 i wieczorem wyjątkowo o godz. 16.00 bezpośrednio przed wieczerzą wigilijną. Tradycyjnie światło z groty betlejemskiej zostanie dostarczone do kościoła przez harcerzy w piątek na wieczorną Mszę Świętą, następnego dnia, czyli przez cały dzień wigilijny będzie się znajdować na zewnątrz kościoła w trzech lampionach przy pomniku Jana Pawła II. Trzeba wiec wysłać kogoś z rodziny ze zniczem, aby płomieniem z Groty Betlejemskiej zapalić świece na stole wigilijnym. Do pobrania światła przydadzą się długie zapałki, bądź świeca.
  6. W I dzień Świąt Pasterka tradycyjnie o północy, pół godziny wcześniej rozpoczyna się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego i scholi młodzieżowej. W tym miejscu pragniemy przypomnieć ze zgodnie z napisem, który znajduje się na drzwiach prowadzących na chór jest to miejsce wyłącznie dla chórzystów i scholi. Ministranci proszą by nie zajmować ich zakrystii. Pamiętajmy, że w pierwszy dzień świat - nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
  7. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła możemy się już zapoznać z porządkiem odwiedzania duszpasterskich rodzin naszej parafii zwanych kolędą. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków. Bardzo dziękuje za okazaną życzliwość i ofiary. Opłatki można jeszcze nabyć w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
  8. Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy zaprasza w najblizszy poniedziałek o godz. 19 do Centrum Kultury na spotkanie z ks. dr. Tadeuszem Kasabułą, dyrektorem Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego. Wstęp wolny.
  9. W prawej nawie kościoła są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny, zaś u ministrantów można nabyć świąteczne czasopisma Miłujcie się i Drogi miłosierdzia.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl