powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu - 27.11.2016r.

  1. Dziś z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 17.15 konferencja i Różaniec Święty KŻR.
  2. Adwentem rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny. Warto na ten okres zrobić postanowienie. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Przez 4 kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem będą odprawiane o godz.7.30 Roraty, zaś w dni powszednie; w każdy czwartek i sobotę godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów. Czekają je miłe niespodzianki. W czwartek i sobotę śpiewa chórek dziecięcy. W każdą niedzielę adwentu o godz. 7.00 śpiewane będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie dziękujemy serdecznie Akcji Katolickiej za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.
  3. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedzieli adwentu będą trwały do wtorku, czyli od 18 do 20 grudnia. Prowadzić je o. Maksymilian Stępień paulin z klasztoru we Wrocławiu. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji.
  4. We wtorek o godz. 17.45 rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej.
  5. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków nr 1 i 1a przy Alei Niepodległości. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu.
  6. Dziś wspólnoty rodzinne naszej parafii po każdej Mszy Świętej przy bocznych ołtarzach, zbierają podpisy w obronie małżeństwa i rodziny. Celem tej akcji jest przeciwdziałanie, by Unia nie narzuci Polsce i innym krajom członkowskim ideologicznych regulacji zmierzających do zakwestionowania prawdy o małżeństwie, jako związku kobiety i mężczyzny. Jest to sprawa bardzo ważna bowiem do 10 grudnia trzeba zebrać milion podpisów. Nie bodźmy obojętni, bowiem jest to nasza osobista odpowiedzialność za kształt świata w którym żyjemy.
  7. Pan organista z opłatkami w tym tygodniu odwiedzi rodziny według następującego porządku: Dziś od godz. 14.00 Oliszki, od godz. 19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8, Poniedziałek od godz. 9.30 Kościuki, od godz.15.00 Szyszkowizna, od godz.16.30 ul. Dominikańska i Zamkowa, od godz.18.30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8A i B, Wtorek od godz. 16.00 Aleja Niepodległości domy prywatne, Środa od godz. 16.00 ul. Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, od godz. 18.30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 14, Czwartek od godz.16.00 ul. Sienkiewicza blok nr 44 od godz. 19.00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 18, Piątek od godz. 15.30 ul. Sienkiewicza domy prywatne i ul. Słoneczna, Sobota od 9.00 Dzikie, kol. Dzikie, kol. Żółtki, od godz.15.00 ul.3-go maja, Chabrowa, Rumiankowa, Konwaliowa. Niedziela za tydzień od godz.14.00 ul. Sportowa, ul. Mickiewicza i ul. ks. Pieściuka, od godz.19.00 Powstania Styczniowego blok 16 i 22. Opłatki, również bezglutenowe, można nabyć w przedsionku kościoła u pana organisty po każdej Mszy Świętej.
  8. We czwartek o godz. 19.00 w Centrum Kultury odbędzie się wystawa fotograficzna Marka Sokoła pt. "Cztery pory roku" zaś w piątek o tej samej porze pokaz filmu "Bogurodzica. Szlakiem podlaskich ikon" i spotkanie z reżyserem, Piotrem Łozowikiem. Na oba wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  9. Pobieranie krwi odbędzie się w przyszłą niedzielę w budynku Centrum Kultury.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl