powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

32 Niedziela Zwykła - 6.11.2016r.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 zapraszamy do remizy OSP w Choroszczy na III edycję Wieczoru Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. Śpiewać każdy może, czyli spotkanie pełne wspólnego śpiewana, będą rozdane śpiewniki. Ubiegłoroczny wieczór cieszył się ogromną popularnością. Ponieważ jest już chłodno dlatego wszyscy uczestnicy radosnego śpiewania zostaną ugoszczeni przez organizatorów, czyli: Akcję Katolicką ciepłą herbatą i ciasteczkami.
 2. Jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca modlimy się o godz. 18.00 w intencji o rozkrzewienie wiary w naszej parafii. Zapraszamy serdecznie wszystkich Eucharystię zamówiło i oprawę liturgiczną zapewnia Apostolstwo Dobrej Śmierci. Uwaga! Bezpośrednio po Mszy Świętej nadzwyczajne, bardzo ważne spotkanie Rady Duszpasterskiej, czyli przedstawicieli wszystkich wspólnot i stowarzyszeń w Kaplicy Dominikańskiej. Obecność obowiązkowa!
 3. Również w poniedziałek o godz. 18.00 rozpoczyna się w Bazylice Metropolitarnej w Białymstoku Nowenna Opieki N.M.P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasz parafia została tradycyjnie zaproszona na piątek 11 listopada. W miarę możliwości postarajmy się dotrzeć.
 4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ul Słonecznej. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i wrzucania dowolnych ofiar do skrzyneczki przy ołtarzu.
 5. W piątek 11 listopada, dzień wolny od pracy, obchodzimy Święto Niepodległości Msze święte o godz. 8.00, 9,30 i 18.00. Ja co roku w naszym kościele o godz. 9.30 odprawiona będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian: dorosłych, młodzież i dzieci, poczty sztandarowe szkół i instytucji, władze miejskie, wszystkie grupy na czele z Radą Parafialną. Po Eucharystii zostaną złożenie kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości. W związku z tym świętem w całej Polsce organizowana jest akcja Niech flaga zawiśnie także w Twoim oknie! Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag na swoich domach. Więcej imprez niepodległościowych na plakatach i stronie Gazety w Choroszczy.
 6. Ponieważ Święto Niepodległości wypada w piąstek dlatego zostaje udzielona dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. W najbliższą sobotę 12 listopada w ramach nowenny Opieki MB Miłosierdzia odbędzie się spotkanie młodych pt. „Dzień u Mamy”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w Zespole Szkół Katolickich i zakończy się Mszą Świętą o godz. 18.00 w białostockiej Katedrze. Ks. Łukasz wyjeżdża na to spotkanie wraz z młodzieżą autokarem z parkingu na błoniach JPII. Zbiórka o godz. 15.20, planowany powrót ok. godz. 20.00. Gorąco zapraszamy młodzież naszej parafii.
 8. W niedzielę, 20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Świętego, zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W Archidiecezji Białostockiej obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze w niedzielę, 13 listopada o godz. 18.00, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia. W pozostałych pięciu świątyniach naszej Archidiecezji, w których zostały otwarte Drzwi Święte, tego dnia będą celebrowane Msze św. dziękczynne za łaski Roku Miłosierdzia.
 9. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 9.30 z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
 10. Informujemy, że szlachetna inicjatywa członków Rady Parafialnej zbierania ofiar na cmentarzu doprowadziła do zebrania kwoty 5392zł. Dzięki ofiarom z poprzednich zbiórek odnowiono kaplicę cmentarną, bramę, wiele historycznych grobowców, wykonano rozmaite tablice informacyjne. W przyszłości sukcesywnie wykonywane będą kolejne prace.
 11. Za tydzień odbywać się będzie zbiórka przed nasza świątynią na kościoły prześladowane.
 12. U ministrantów przed kościołem bądź w zakrystii można nabyć listopadowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Zaś u młodzieży można jeszcze nabyć nasz kalendarz parafialny przygotowany przez młodzież naszej parafii. Jest to doskonała okazja do wsparcia inicjatyw naszej młodzieży, tym bardziej, że wspólnota oazowa pod koniec listopada organizuje rekolekcje wyjazdowe. Za każdy dar serca złożony na organizację tych rekolekcji Ks. Łukasz wraz z młodzieżą składa gorące Bóg zapłać!

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl