powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświecenia Naszego Kościoła - 30.10.2016R.

Dlatego na ścianach obok ołtarzu zapalone są dwie świece zwane zacheuszkami.
Nasz kościół został konsekrowany przed 246 laty.
  1. Dziś KŻR mają wspólną modlitwę różańcową i wymianę tajemnic o godzinie 17.15
  2. Dziś również przed kościołem można nabyć zaprojektowany przez młodzież pod kierownictwem ks. Łukasza Kalendarz Parafialny. Znajduje się tam duże przejrzyste kalendarium z zaznaczonymi najważniejszymi wydarzeniami religijnymi przyszłego roku, a zamieszczone zdjęcia przypominają o minionych wydarzeniach z życia naszej parafii. Niebawem kończy się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w którym szczególnie staraliśmy się doświadczać jego przemieniającej mocy, a przyszły rok to czas nie tylko głoszenia, ale nade wszystko świadczenia o miłosierdziu i przemienianiu go w czyn. Dlatego kalendarz na rok 2017 nosi tytuł „Słudzy Miłosierdzia” i w każdym miesiącu przedstawia wybranego świętego i jego słowo, które winno nas pobudzać do stawania się sługami miłosiernego Pana. Cena jest dobrowolna, bowiem pamiętajmy że jest to jednoczenie doskonała okazja do wsparcia inicjatyw podejmowanych przez naszą młodzież. Za każdy dar serca ogromne Bóg zapłać!
  3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym, ale nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.15. Tego dnia najważniejszą Eucharystią jest ta o godz.11.00 bowiem po niej odbywa się procesja na cmentarz grzebalny ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych. Wyrazem niedojrzałości we wierze i niezrozumienia jest ucieczka do samochodu, aby przed wszystkimi zdążyć na cmentarz.
  4. We środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane - Dniem Zadusznym. Msza Święta na cmentarzu za wszystkich zmarłych o godz. 11.00 Po zakończeniu procesji kapłani będą święcić nowe nagrobki. Pozostałe Msze Św. o godz. 7.00 i 9.30. Natomiast o godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w ciągu minionych 557 lat w naszej parafii.
  5. Tradycyjnie 1 i 2 listopada odbywać się będzie na cmentarzy kwesta na odnowienie naszej nekropoli. Dzięki niej odremontowano wiele historycznych grobowców. Gratulujemy szlachetnego pomysłu naszej Radzie Parafialnej i Stowarzyszeniu Pamięć i Tożsamość.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do remizy OSP w Choroszczy na III Wieczór Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. Śpiewać każdy może, czyli spotkanie pełne wspólnego śpiewana, będą rozdane śpiewniki. Ubiegłoroczny wieczór cieszył się ogromną popularnością sądzimy, że i w tym roku nie będzie gorzej. Wieczór przygotowują i herbatą poczęstują członkowie Akcji Katolickiej.
  7. W kancelarii przyjmujemy kartki z wspominkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od najbliższego czwartku do niedzieli o godz. 17.15

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl