powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

30 Niedziela Zwykła - 23.10.2016R.

ROZPOCZYNAMY TYDZIEŃ MISYJNY
Dzisiejsza ofiary z tacy przeznaczone są na pomoc misjonarzom.
Zachęcamy do modlitwy oraz ofiar materialnych i duchowych na rzecz Misji.
  1. Dziękujemy wszystkim osobom, które wczoraj pomimo padającego deszczu bardzo ofiarnie porządkowały nasz cmentarz grzebalny karczując i wywożąc odrastające drzewa i krzewy. Niestety zauważyliśmy ze pomimo licznych apeli są osoby które wyrzucają śmieci i znicze na sąsiednie zaniedbane groby zamiast zanieść je do przygotowanych kontenerów. Niestety to bardzo źle świadczy o poziomie kultury tychże osób.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. ks. Sebastian zaprasza wolontariuszy Parafialnej Caritas na spotkanie do salki dominikańskiej.
  3. We wtorek na Mszę składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Szpitalnej. Zachęcamy do wpisywania swych intencji i oprawy liturgicznej.
  4. W sobotę odbędzie się ostatnie młodzieżowe nabożeństwo październikowe. Poprowadzi je schola kleryków z naszego seminarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wraz z alumnami w sobotę o godz. 18.45
  5. Za przyszłą niedzielę o godzinie 17.15 Koła Żywego Różańca mają wspólną modlitwę różańcową i wymianę tajemnic.
  6. W następną niedzielę rozprowadzany będzie Kalendarz Parafialny na rok 2017 przygotowany przez młodzież oazową pod kierownictwem ks. Łukasza. Znajduje się tam duże przejrzyste kalendarium z zaznaczonymi najważniejszymi wydarzeniami religijnymi przyszłego roku i fotografiami z naszej parafii. Warto wiec taki kalendarz posiadać. Cena jest dobrowolna, bowiem pamiętajmy że jest to jednoczenie doskonała okazja do wsparcia inicjatyw podejmowanych przez naszą młodzież. Za każdy dar serca ogromne Bóg zapłać!
  7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już kartki z wypominkami. Kartki są do pobrania przy bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od czwartku do niedzieli o godz. 17.15 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
  8. W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej pamięci o naszych zmarłych zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Pamiętajmy, że troska o miejsca spoczynku bliskich i innych zmarłych to świadectwo naszej wiary w życie pozagrobowe i wdzięczności tym, którzy już odeszli do Domu Ojca. Jest to też świadectwo osobistej kultury. Dlatego śmieci wyrzucamy wyłącznie do kontenerów na nie przy parkanie bądź na sąsiednie groby.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl