powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła 16.10.2016r.

 1. Dziś w całej Polsce, przy kościołach, zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia W miarę naszych możliwości dołączmy do tego dzieła swoją cząstkę, wspierając darem materialnym uzdolnioną młodzież, pochodzącą z rodzin dotkniętych ubóstwem i bezrobociem. Przed kościołem ofiary na ten cel będzie zbierała Akcja Katolicka.
 2. We wtorek przypada Święto Św. Łukasza patrona służby zdrowia. W naszym kościele polecamy Bogu Służbę Zdrowia na różańcu o godz. 17.30, zaś w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 w kaplicy szpitalnej i kaplicy Domu Pomocy Społecznej zostaną odprawione Msze Święte w intencji pracowników służby zdrowia.
 3. Św. Łukasz jest także patronem naszego najmłodszego kapłana ks. Łukasza Borowskiego oraz pana organisty Łukasza, który tak ofiarnie posługuje w naszej wspólnocie. Ogarnijmy ich w tym dniu szczególną pamięcią i modlitwą. Dlatego we wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiana w tej intencji Msza Święta na którą przyjadą koledzy z roku ks. Łukasza.
 4. We wtorek Msza Świętą składkowa do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców domów prywatnych przy ul. Sienkiewicza. Przypominamy o wpisywaniu intencji i wrzucaniu dowolnych ofiar do skarbonki przy ołtarzu.
 5. Zachęcamy do udziału całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Życie niesie tak wiele trosk i kłopotów, warto je przemodlić w ciszy czwartkowej prywatnej adoracji.
 6. W sobotę przypada 557 rocznica powstania naszej parafii oraz liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Są wiec powody do wdzięczności Panu Bogu. Z tej racji serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 18.00 a następnie procesję różańcową z lampionami na Osiedle JPII. Pójdziemy ulicami: Mickiewicza, Piłsudzkiego, Kościuszki, Chodkiewicza, Kard. Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Kościuszki, Białostocką i wróci na Rynek 11 listopada a następnie pod pomnik świętego Jana Pawła II. Rozważania przeczytają i tajemnice Różańca Świętego poprowadzą: Rada Parafialna, przedstawiciele emerytów i rencistów, żony Strażników Eucharystii, animatorzy ruchu Światło - Życie oraz harcerze. Na procesje różańcową zabierzmy lampion w postaci znicza czy świecy zabezpieczonej osłoną wykonaną z plastykowej butelki.
 7. Ogłoszenie w sprawie pogrzebów katolickich. Ponieważ ostatnio zaczęły pojawiać się sytuacje w których po złożeniu ciała zmarłego do grobu nie zasypuje się trumny tylko okłada kwiatami a dopiero po opuszczeniu cmentarza przez rodzinę grabarze przychodzą by zasypać grób. Informujemy, że jest to postępowanie niedopuszczalne. Ciało zmarłego ma być pogrzebane, bowiem tak opisuje rytuał pogrzebowy który zawiera specjalne modlitwy łącznie z poświeceniem krzyża na grobie. Oczywiście w wypadku pomnika płyty są układane w późniejszym czasie, ale grób ma być zasypany ziemią. Dlatego prosimy by rodziny zmarłych dostosowały się do tego tradycyjnego uświeconego zwyczaju.
 8. Ponieważ zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy w najbliższą sobotę na godz.9.00 do pracy przy porządkowaniu cmentarza. Prosimy o zabranie pił motorowych oraz siekier, by usunąć odrastające drzewa i krzewy, przydadzą się również ciągniki z przyczepami. Praca nie będzie długa, ani skomplikowana. Niech każda miejscowość wydeleguje 2 przedstawicieli. Odpowiedzialni za zorganizowanie osób są członkowie Rady Parafialnej i sołtysi poszczególnych miejscowości.
 9. Ostrzegamy przed pojawiającą się w szkołach niemądrą zabawą w Halloween, która nie ma nic wspólnego z kulturą chrześcijańską, bowiem jest zwyczajem pogańskim. Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy są niezgodne z nauką Kościoła. Pamiętajmy, iż polską tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich nam osób i modlitwa za ich dusze. Zewnętrznym wyrazem naszej pamięci jest zapalane na grobach zniczy, oraz ustawiane kwiatów.
 10. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już kartki z wypominkami. Kartki są do pobrania przy bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od 3 do 6 listopada o godz. 17.15 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
 11. Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają czwartek 20 października o godz.18:00 na spotkanie z ks. kmdr. Janem Maliszewskim. Wygłosi on referat nt. Etos kapelana wojskowego Bóg-Honor-Ojczyzna. W programie pokaz zdjęć z misji wojskowej w Libanie. Wstęp wolny!

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl